Łukasz Szewczyk03.01.2019 (13:06)10 komentarzy

Pudelek.pl przeprasza Omenę za "rasistowskie, wulgarne i propagujące przemoc komentarze"

Omenaa Mensah wygrała trwający ponad trzy lata proces sądowy z portalem pudelek.pl. Sprawa dotyczyła rozpowszechniania rasistowskich, wulgarnych oraz propagujących przemoc komentarzy na temat dziennikarki. Na mocy wyroku portal musiał m.in. opublikować przeprosiny.
Omenaa Mensah
Sąd Apelacyjny orzekł, że właściciel portalu pudelek.pl ma opublikować przeprosiny dla Omeny Mensah i zapłacić jej 30 000 zł zadośćuczynienia za rozpowszechnianie zniesławiających i rasistowskich tekstów na jej temat. "Prowadzę fundację, w której walczę z rasizmem oraz promuję wartości tolerancji i nigdy nie zgodzę się, żeby obok mojej osoby w mediach pojawiały się tendencyjne teksty wyzwalające falę nienawiści, czy ksenofobii, obrażające mnie i bliskie mi osoby." - mówi Omenaa Mensah i dodaje - "Misją mediów powinno być m.in. edukowanie społeczeństwa, a nie bazowanie, a wręcz promocja najbardziej prymitywnych emocji. Mam nadzieję, że mój wygrany proces będzie dla innych przykładem, że czasami warto powiedzieć "stop rasizmowi", "stop kłamstwom", "stop hejtowi" i zawalczyć o swoje dobre imię oraz o przerwanie, z premedytacją nakręcanej, fali agresji słownej."

Omenaa Mensah w pozwie wnosiła o usunięcie publikacji oraz komentarzy naruszających jej dobra osobiste w postaci wizerunku, godności oraz dobrego imienia, zamieszczenia przeprosin na portalu oraz zasądzenie zadośćuczynienia. Wszystkie roszczenia zostały uwzględnione przez Sąd. Omenaa całą kwotę wygraną w procesie przekaże na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.
Przeprosiny ukazały się 3 stycznia 2019 roku na stronie głównej portalu i będą emitowane przez 7 dni kolejnych dni.

Strona główna portalu Pudelek.pl z przeprosinami

Komentarze (1 - 10 z 10)

a jak napiszę że jest ona fatalną prezenterką pogody z osobowością ameby to będzie wolność słowa czy może już rasizm?
 3  
a jak napiszę że jest ona fatalną prezenterką pogody z osobowością ameby to będzie wolność słowa czy może już rasizm?
Mi jak coś lub ktoś się nie podoba,to zmieniam kanał,proste.

Traktuj ludzi tak,jak sam byś chciał być traktowany.
 2  
A jak ja napiszę, że ona mi się nie podoba, bo ja wolę blondynki, to też jestem rasistą?
 6  
a jak ja napiszę że flaga biało - czerwona jest flagą Indonezji, to narodowcy mnie pobiją?
 0  
Nie, ale jeśli napiszesz coś, co bezpośrednio odnosi się do jej koloru skóry (mówię tu o czymś dyskryminującym lub o nawoływaniu do przemocy), możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. W praktyce jednak bardzo rzadko się zdarza, by polskie organy ścigania faktycznie doprowadziły do rozprawy związanej z umieszczaniem rasistowskich wpisów przez osoby fizycznej. Śledztwa w takich sprawach są najczęściej umarzane z powodu niewykrycia sprawcy (czytaj: nikomu nie chciało się kontaktować z administracją danego portalu, by uzyskać dane użytkownika).
 1  
Największy rasista to ten co dopuszcza się mieszania ras.Gdyż nienawidzi tak swojej rasy że chcę ją zniszczyć.
 2  
Biały człowiek nie może już nawet otwarcie wyrazić swoich poglądów, natomiast czarnoskórzy w Londynie wołali na mnie białas i jakoś nikt ich nie zaskarżył!
 7  
Jej się te przeprosiny nie należą! Ktoś chce zagłady białej rasy!
 0  
Czarny bezmózg
 1  
Czarny bezmózg
Dzięki za autoprezentację kolego. A teraz idź spać, bo nic sensownego w swym bezmózgowiu już nie wymyślisz.
 1