Łukasz Szewczyk15.01.2019 (12:43)6 komentarzy

Blowek pierwszym w historii polskiego YouTube twórcą z 4 milionami subskrypcji

Polska scena YouTube jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Obecnie mamy już ponad 67 twórców, którzy przekroczyli magiczny milion subskrypcji. Blowek, czyli Karol Gązwa, właśnie umocnił się na pozycji nr 1, bijąc kolejny rekord i stając się pierwszym w historii polskiego YouTube twórcą z 4 mln subskrypcji.
Blowek
- Od samego początku, odkąd tworzę swój kanał, robię to dla moich widzów. To właśnie ich zaangażowanie, reakcje i komentarze napędzają mnie do dalszego działania. W pewnym sensie jest to więc nasz wspólny sukces. Bardzo cieszę się z kolejnego rekordu. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Jestem pewny, że zmotywuje mnie to jeszcze bardziej. Kolejny cel - 5 000 000 przed nami - podsumował Blowek.
Warto przy tym pamiętać, że prowadzenie największego w Polsce kanału na YouTube, to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim ciężka praca.

- Uważam, że kolejny rekord Blowka jest w pełni zasłużony. To dla niego wyjątkowa nagroda, ale również odpowiedzialność i zobowiązanie zarówno wobec fanów, jak i marek takich jak: Coca-Cola, Play, mBank czy Google Play, które zaufały mu, podejmując stałe współprace. Jestem pewny, że 5 000 000 subskrypcji to kwestia czasu. Karol zawsze miał wyjątkowe wyczucie trendów i oczekiwań widzów- mówi Adam Semik CEO & Co-owner z Gamellon.

Blowek swój kanał założył w 2011 roku, jednak na początku był on w pełni poświęcony tematyce gamingu. Szybko stał się jednak jednym z najpopularniejszych twórców w Polsce, zyskując tym samym stałą widownię i wielu fanów. Z czasem, postawił na materiały rozrywkowe i lifestylowe, a na jego kanale zaczęły pojawiać się zabawne wyzwania oraz vlogi, a jego popularność i wyświetlenia wciąż rosły, dzięki poszerzeniu tematyki. W końcu, 6 lat od opublikowania pierwszego filmy na YouTube, Blowek stał się najpopularniejszym twórcą w Polsce, wyprzedzając w liczbie subskrypcji innych popularnych twórców, takich jak Sylwester Wardęga, Rezigiusz czy Abstrachuje.

Gamellon jest siecią partnerską YouTube, zrzeszającą ponad 160 twórców wideo o łącznej liczbie 40 mln subskrypcji. Wśród nich nr 1 w Polsce - Blowek (4 000 000 subskrypcji), nr 2 w Polsce Stuu (3 700 000 subskrypcji) oraz Cezary Pazura (500 000 subskrypcji). Strategicznym partnerem Gamellona jest LifeTube, który zrzesza obecnie 500 youtuberów. W każdym miesiącu twórcy obu sieci generują łącznie blisko 750 000 000 wyświetleń.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Nie znam
 18  
4 miliony gimbusów
 15  
who is it? blow co?
 8  
4 miliony gimbusów
Te "4 miliony" to chyba w jego głowie i w statystykach Youtube.
 5  
O co chodzi bo pojęcia nie mam!
 6  
Tragedia, kontent dno... Nadchodzą czasy bezmózgów, których idolami są patostreamerzy, zniewieściali chłopcy i lafiryndy.
 1