Łukasz Szewczyk13.02.2019 (13:50)brak komentarzy

Onet inwestuje w treści TV i uruchamia nowe studio (foto i wideo)

Trzy niezależne ekrany wyświetlające obraz w jakości wyższej niż 4K, czy zaawansowany procesor graficzny, wzbogacający oprawę materiałów wideo o specjalne efekty, to tylko niektóre z rozwiązań technologicznych nowego studia.
Nowe studio Onetu / Fot. materiały prasowe
Studio Onetu mieści się przy ul. Marszałkowskiej w centrum Warszawy. Scenografia została wyposażona w trzy niezależne wyświetlacze multimedialne zbudowane z mozaiki profesjonalnych monitorów bezszwowych o przekątnej 55" każdy. Największa ze ścian składa się 9 monitorów w układzie 3x3, które łącznie pozwalają na uzyskanie przekątnej łącznej ponad 160" i wyświetlenie rozdzielczości maksymalnej 5760 x 3160, czyli znacznie wyżej niż 4K.
Druga ściana, umieszczona centralnie za stołem prowadzącego, składa się 6 monitorów w układzie 2x3 i najmniejsza to pionowy rząd 3 monitorów umieszczonych w relacji na 1x3. Ostatni z monitorów jest zainstalowany w stole prowadzącego.

Nowe studio Onetu / Fot. materiały prasowe
- Onet jako lider stawia na rozwój i jakość produkcji wideo. Konsekwentnie dbamy o rozwój technologiczny tego segmentu, a nowa przestrzeń studyjna odpowiada najwyższym standardom - mówi Sabina Lipska, Dyrektor Video w Ringier Axel Springer Polska.

Sercem systemu jest zaawansowany procesor graficzny, pozwalający na wyświetlanie zdjęć, animacji oraz materiałów wideo w dowolnie wybranym miejscu poszczególnych ekranów. System pozwala na wzbogacenie oprawy graficznej produkowanych materiałów oraz na wprowadzenie nowych formatów programów np. prowadzenie rozmów wideo z prezenterami poruszającymi się w terenie.

Nowe studio Onetu / Fot. materiały prasowe
Wprowadzone rozwiązania technologiczne umożliwiają m.in. równoległe połączenie i wyświetlenie obrazu kilku zdalnych korespondentów na jednym ekranie lub każdego z nich oddzielnie na jednym z czterech ekranów studia.

Nowe studio Onetu zadebiutowało w poniedziałek, w pierwszym odcinku nowego sezonu programu "Misja futbol".


Z kolei we wtorek z nowego studia emitowany był program "Newsweek Opinie":