Łukasz Szewczyk15.02.2019 (14:54)9 komentarzy

Onet dostępny na polskim Asystencie Google

Wiadomości z serwisu informacyjnego Onet24 zostały udostępnione na Asystencie Google. Onet jako pierwszy wśród polskich wydawców internetowych proponuje użytkownikom nowe możliwości dostępu do bieżących informacji.
Onet dostępny na polskim Asystencie Google
Zaledwie miesiąc temu Asystent Google miał swoją premierę w Polsce, a już teraz Onet potwierdził swoją obecność w nowej usłudze. Onet pojawił się na platformie Actions on Google korzystając z DialogFlow, który odtwarza użytkownikowi najnowsze wiadomości z serwisu. Dzięki temu po uruchomieniu Asystenta i zastosowaniu komendy "Zapytaj Onet o wiadomości" lub "Poproś Onet o newsy" każdy użytkownik w szybki i wygodny sposób otrzyma dostęp do informacji z serwisu Onet24 w wersji audio. Wiadomości te są aktualizowane kilka razy w ciągu dnia.
-Jako pierwsi wśród polskich wydawców internetowych proponujemy użytkownikom nowe możliwości dostępu do naszych treści z wykorzystaniem asystenta. Chcemy stale wprowadzać i rozwijać głosowe rozwiązania technologiczne na rynku mediów w Polsce - mówi Sabina Lipska, Dyrektor Video w Ringier Axel Springer Polska. - W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć dostępność serwisu Onet24 w wersji audio o Asystenta Google. Decyzja ta była dla nas naturalna, wynikająca z obranej strategii rozwoju oraz obserwowania globalnych trendów - dodaje Sabina Lipska.

Obecność na Asystencie Google nie jest pierwszym innowacyjnym rozwiązaniem Onetu, które pozwala użytkownikom w szybki i wygodny sposób być na bieżąco z wiadomościami z Polski oraz świata w formie audio. Rozwój tego segmentu zapoczątkowało powstanie wielokrotnie nagradzanej aplikacji mobilnej Onet z funkcją odczytywania informacji z serwisu. Onet24 w wersji audio jest także dostępny już od grudnia 2017 na Alexie, smart speakerze Amazona.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Onet....Tak, na pewno będę czytał
 5  
Zapomniałem dodać, że musiałbym na łeb upaść!
 2  
gôwno nas obchodzi co będziesz czytał, mały kûtasie
MójKutasSmakujeNajlepiej 15.02.2019 (17:26:10)
 6  
Pobawiłem się asystentem może w sumie ze 3 godziny i tyle. Teraz wykorzystują go tylko do nawiązywania połączeń przez zestaw słuchawkowy w aucie (to już było wcześniej) i wysyłania SMS-ów (góra 2 dziennie).
I tyle. Więcej zastosowań brak!
 5  
Jeszcze można sterować mapami podczas jazdy samochodem. I to chyba najlepsza opcja.
 2  
Asystent miałby sens na głośnikach google Home. Ja nie widzę dla niego innego zastosowania jak w aucie podczas jazdy. W domu dużo szybciej wyszukam info w necie przez klawiaturę ekranowa.
 6  
Przydatne opcje to w sumie trzy: nawiązywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów (nienawidzę klawiatur których nie ma) i nawigacja.
 8  
Gdyby asystent mówił głosem Wielkiego Geotermalnego z Torunia, wtedy byłby dodany do puli dogmatów i trzeba by mu wierzyć w każde słowo, bo inaczej grzech.
 8  
A PO co to antyPOlskie gówno jest POtrzebne w goglach
 7