Łukasz Szewczyk04.03.2019 (17:13)14 komentarzy

TOK FM pierwszą polską aplikacją radiową w Asystencie Google

W każdym urządzeniu z nową wersją systemu Android od marca 2019 roku można uruchomić sterowanie głosowe Radiem TOK FM w polskiej wersji językowej. To ważna funkcja dla kierowców oraz innych osób korzystających z coraz popularniejszej bezdotykowej obsługi urządzeń przenośnych. Radio TOK FM jest pierwszą polską rozgłośnią, której można słuchać na żywo dzięki Asystentowi Google.
TOK FM - Asystent Google
Aby skorzystać z akcji TOK FM na urządzeniach z nowym systemem Android, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć "OK Google, porozmawiaj z TOK FM". Następnie w prostej i szybkiej konwersacji głosowej można wybrać słuchanie np. radia na żywo, najnowszych informacji lub podcastu z wybranej dziedziny.
Dzięki konkretnym komendom głosowym, uruchamiającym odtwarzanie wybranej audycji przy pomocy Asystenta Google, korzystanie z TOK FM jest proste i intuicyjne. Przydaje się to w wielu codziennych sytuacjach, kiedy rozmowa z Asystentem jest szybsza, wygodniejsza, a nawet bezpieczniejsza niż tradycyjne korzystanie z aplikacji mobilnej - np. podczas prowadzenia samochodu i uprawiania sportu. Taka opcja może być także dużym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami.

Aby posłuchać Radia TOK FM na żywo lub aktualnego serwisu informacyjnego, wystarczy użyć zwrotu "OK Google, poproś TOK FM żeby włączył radio" lub "OK Google, zapytaj TOK FM o informacje". W celu wybrania najnowszego podcastu z ulubionej kategorii tematycznej można powiedzieć np. "OK Google, zapytaj TOK FM o Poranek" albo "OK Google, zapytaj TOK FM o najnowszy podcast z kategorii Gospodarka" (lub Polityka, Kultura, Nauka, Sport, Zdrowie, Ekonomia, Technologia, itd.).

Radio TOK FM na platformie Asystent Google działa w wersji beta, która będzie rozwijana przez Grupę Radiową Agory o nowe funkcje, w miarę udoskonalania platformy w języku polskim. Będą też do niej dodawane nowe funkcjonalności po analizie przyszłych zapytań słuchaczy.

Z rozwiązania mogą obecnie korzystać posiadacze telefonów i tabletów z systemem Android oraz posiadacze iPhone'ów i iPadów, którzy zainstalują aplikację Asystent Google dostępną w AppStore.
Wkrótce, gdy tylko platforma Google to umożliwi, sterowanie głosowe Radiem TOK FM będzie także działać w tzw. smart speakerach Google Home oraz w samochodach ze zintegrowanym systemem Android. Akcję TOK FM w Asystencie można też obsługiwać guzikami umieszczonymi w nowoczesnych słuchawkach typu smart.

Dostęp do podstawowej oferty TOK FM dzięki Asystentowi Google mają wszyscy użytkownicy. Znacznie więcej możliwości - np. odsłuchiwania podcastów według konkretnej audycji, prowadzących, gości lub tematów, a także dostępu do pełnego archiwum Radia TOK FM i zaawansowanego wyszukiwania - uzyskują posiadacze Dostępu Premium TOK FM, z którego można korzystać w aplikacji mobilnej TOK FM i na stronie Tokfm.pl.

Akcja TOK FM na platformie Asystent Google powstała dzięki współpracy Grupy Radiowej Agory z Publicis Media, która jest jednym z pierwszych w Polsce certyfikowanych partnerów platformy Actions on Google. Za wdrożenie techniczne odpowiadają Blue 449 i LiquidThread - agencje należące do Publicis Media.

Komentarze (1 - 10 z 14)

To fm jest tak samo obiektywne ci FSB24....
 10  
Na pewno bardziej obiektywne niż KGB Info
 22  
prawidłowa nazwa to: rynszTOK FM
hahahhahahaha
 28  
Wszystkim krytykujacym TOK FM polecałbym przynajmniej posłuchać....
 25  
Wszystkim krytykujacym TOK FM polecałbym przynajmniej posłuchać....
Słuchałem, wiele razy. A raczej próbowałem posłuchać. Długo nie wytrzymałem, bo jak na inteligenta i patriotę przystało, nie znoszę lewackiej propagandy.
 25  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Przypominam tylko komentującym, że:
1. johny'B
2. Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości
3. PiSdek gwizdek
4. Małgośka3737
5. Vizir
6. kurnik
7. kukuryku
8. johnyB - złodziej nicków
9.jerzy z centrum POdający świńskie ryje na tacy
to TA SAMA OSOBA.
Do tej listy dorzuciłbym jeszcze Marka z Braniewa popierającego narodowo-konserwatywne przewietrzanie mediów!
 30  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Do tej listy dorzuciłbym jeszcze Marka z Braniewa popierającego narodowo-konserwatywne przewietrzanie mediów!
Warto też do tej listy dorzucić POgromcę totalnie rozpadłejoPOzycji, bo napastliwość i infantylna semantyka też skazuje, że to pisowski Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający konserwatywne wartości czyli johny'B, który niechcący ujawniła się wczoraj wpisem z (13:21:20) o Opolu.
czytająca sondaże 5.03.2019 (9:14:27)
 33  
Nasz mały Goebbels2 i jego zasada " kłamstwo POwtarzane 1000 razy staje się prawdą" Ciekawe czy zadziała???

buuuuuuuuuuuuuuuahahahahahah!!!
 20  
Poważne problemy Agory! Spółka zamyka swoje drukarnie w Pile i Tychach. Zwolnionych ma być do 153 pracowników
Agora (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”) musi się zmierzyć z kolejnym problemem po spadkach wpływów ze sprzedaży prasy. Spółka ogłosiła właśnie, że do czerwca wygasi swoje drukarni w Pile i Tychach. Wiąże się to ze zwolnieniem do 153 osób.-W komunikacie giełdowym Agora tłumaczy, że zamknięcie drukarni w Pile i Tychach wynika z postępującego spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w której specjalizują się te zakłady. Trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej, której wydawcy są głównymi nabywcami usług realizowanych w technologii coldset— czytamy.Wydawca zamierza skupić się na swojej warszawskiej drukarni, a do końca czerwca wygasić działalność operacyjną drukarni w Pile i Tychach. Wiąże się to ze zwolnieniami grupowymi w obu zakładach.Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 153 pracowników zatrudnionych, głównie w segmencie Druk w Grupie Agora (co stanowi 57 proc. wszystkich zatrudnionych w tym obszarze, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni Agory S.A. w Pile oraz 90 proc. zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia Sp. z o.o. w Tychach, według stanu na dzień 1 marca 2019 r.)– wyliczono w komunikacie spółki. Agora obiecuje, że zwolnienia będą dokonywane „z dbałością o pracowników”, przy zaoferowanie „działań osłonowych i wspierających”. Jednocześnie rozpoczęte konsultacje ze związkami zawodowymi.Portal Wirtualnemedia.pl przypomina, że wiosną ub.r. Agora w ramach zwolnień grupowych pożegnała się z 47 pracownikami z pionu druku, z kolei od 2016 zwolniła 176 pracowników - przede wszystkim z zespołu „Gazety Wyborczej”, także kilkanaście osób współpracującymi z Gazeta.pl. W dodatku Agora odnotowuje spadki z wpływów sprzedażowych.
 22  
radio wstawie do obory posłucham jak będe krowy doił
 20