Łukasz Szewczyk26.03.2019 (17:33)53

PE przegłosował nowe przepisy praw autorskich w internecie. Jakie zmiany?

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy dotyczące praw autorskich w internecie. Twórcy i wydawcy wiadomości będą mogli negocjować z internetowymi gigantami dzięki porozumieniu osiągniętemu w zakresie praw autorskich, które zawiera również gwarancje wolności słowa.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 53)

dot. google i youtuba, które mają się dzielić zyskami z tzw twórcami... jakie to proste prawda! ;D
Wiem że jesteś nauczony żyć w komunie, braku poszanowania czyjejś twórczości i Twoim zdaniem każdy materiał prasowy, filmowy, itp. powinien być za darmo. Halo ziemia ! Ludzie tworzący te utwory pracują całymi dniami, tygodniami, miesiącami a nawet latami żeby coś powstało. Kopiuj, wklej całości utworu, to zwykła kradzież.

Ale zaraz zaraz, a jeśli np youtube nie będzie chciał się dzielić i postanowią przerzucić to obciążenie na internautów, to co wtedy? Część youtuba płatna, abonamencik?
W projekcie jest mowa że to portal odpowiada za publikowane treści. Jeśli portal uzna że coś jest chronione prawem i publikujący nie ma praw do utworu, to zablokuje publikację.
A opłaty za korzystanie z utworów zawsze mogą się pojawić , ale to sami twórczy o tym decydują, tak jest przecież już dziś !!.


A może jakiś internetowy Janusz dopatrzy się plagiatu swoich treści i będzie ciągał ludzi po sądach? Prawnicy już zacierają łapki wymyślając różne "kruczki" prawne.
Widać po tym fragmencie jak rozumiesz istotę sprawy. Przecież przepisy o plagiacie obowiązują także teraz i teraz także się za nie ciągnie po sądach.
Co ma piernik do wiatraka?

Skomplikowane, niejasne przepisy to dlanich raj.;]
Dyrektywa jeśli powstanie, a to jeszcze długa droga, zakłada wyłącznie ramy. Prawo będzie stanowione indywidualnie w ramach tym ram w danym kraju. Chcesz czymś błysnąć, a nie masz czym i trzeba Twoje bzdury prostować. Zatem jeśli powstaną niejasne przepisy PRAWA, to tylko w kraju który je będzie tworzył.


Fakty są takie, że nawet w oświeconym tv.Nie wiedzą, że nic nie wiedzą! Jak na razie konsternacja, a w Faktach cisza o ACTACH! ;]
Szkoda że kolejny raz mijasz się z prawdą. Wczorajsze Fakty podały informację o głosowaniu w PE na temat ochrony praw autorskich z obszernym komentarzem zwolenników i przeciwników.

Zanim zaczniesz się wypowiadać w jakiejś sprawie, pomysł 2x, potem jeszcze raz pomyśl, czytaj różne źródła, a nie tylko prawicowe.
 15  
Ach, jaki lament wśród pisiorków! To już nic nie dostaniemy na krzywy ryj?! Dostanie, trzynastkę miedzy czwórką a piątką.
 21  
"Wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwili się ACTA2". Dzięki za tę informację. Przynajmniej już wiemy, kto propaguje złodziejstwo, łamanie praw autorskich i bezkarne wykorzystywanie cudzego wizerunku. A nie zauważyłeś, przeklejaczu wiadomości z prawicowych portalików, że tym razem nikt nie protestuje na ulicach (jak było przy ACTA), że ten temat jest tylko podgrzewany przez prawiczków? Bo tylko ciemny lud jeszcze nie dorósł do zrozumienia w pełni słusznych przepisów, które nie mają nic wspólnego z cenzurą, tylko każą szanować podstawowe zasady prawa.
 11  
Pan "prawnik" nie wie, że dyrektywa to właśnie to, co zostało przegłosowane. Prawnik, który nie zna terminów prawnych, tylko i wyłącznie na koMEDIA2! ;D
Troll nadał sobie zacny nick i w ten sposób próbuje uwiarygodnić swoje bzdury.

Zbliżony wynik głosowania wskazuje, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż próbujesz to przedstawiać rozmydlaczu.. Niemiecka prasa podaje, że Niemcy przehandlowały swoje głosy za poparcie tego ruskiego gazociągu (sic!) Wcześniej byli przeciw tej dyrektywie! Różnica między nami jest taka: ja piszę, że może dochodzić do różnych nadużyć i nakładania kagańca na wolny internet, ponieważ pole do interpretacji tych przepisów jest szerokie, jak Koalicja Europejska ze Schetyną i Cimoszewiczem na czele, a ty "prawniku" ;D buuuhahahahhaha, ty wiesz na pewno, że wszystko jest w porządku i nawet wskazujesz, na niektóre istniejące narzędzia do egzekwowania prawa, tym samym strzelasz sobie w kolano, bo jeśli teraz są możliwości, to po luj wprowadzać jakieś zmiany?

Wspomniany Michał Boni orędownik zmian i twarz pierwszych głosowań wycofał się raczkiem, dlaczego? Strach go obleciał, czy może zorientował się, że jednak popełnił błąd? Dziś słuchałem jednej antypisowskiej dziennikarki, oczywiście nie omieszkała dowalić Pisowi, że wykorzystują ten temat do rozgrywki w naszym kraju, ale jak skwitowała to tak, że sama nie jest przekonana, co tak naprawdę się wydarzy w sprawie ACTA2. I żeby było śmieszniej chyba odwiedziła M2, bo również mówiła o prawnikach, którzy potrafią wykorzystać różne możliwości - "kruczki", by w ten sposób doprowadzać do absurdalnych rozstrzygnięć! ;D

Reasumując, wiemy, że PO głosowało za, choć kilka dni temu na swoim profilu ogłaszali: bit.ly/2V1y7ZK

#hiPOkryzja!
 12  
Ręce opadają. Pan POseł się pomylił ;]
twitter.com/marekplura/status/1110617584200757253

p.s.
a może taka była taktyka? Żeby zmodyfikować art 13 zabrakło zaledwie 3 głosów!
 11  
"Niemiecka prasa podaje, że Niemcy przehandlowały swoje głosy za poparcie tego ruskiego gazociągu (sic!) Wcześniej byli przeciw tej dyrektywie!"
Jasne, i jeszcze Tusk podłożył bombę w tupolewie, rydzyk bezpłatnie udostępnił na YT "Zesrany kłos", a masturbacja prowadzi do rozmiękczenia mózgu. Za dużo się w swoim nędznym życiu dotykałeś.
 9  
Meldujemy się wszyscy 26 maja przy urnach wyborczych. Wiecie po co ...... :)
 14  
Reasumując, czego się boisz że nie będziesz mógł kraść cudzej twórczości? To Cię boli?
Jeśli, to, ma boleć, bo to złodziejstwo.

-------------------
Na marginesie zanim zaczniesz kogoś pouczać co to jest dyrektywa, zapoznaj się z definicją dyrektywy na Wikipedii.
Bo dyrektywą sanie się ten zapis, gdy przejdzie wszystkie szczeble. Na razie to cały czas projekt.

Cytuję:
Dyrektywa Unii Europejskiej – akt prawa pochodnego Unii Europejskiej, którego mocą prawodawcy państw członkowskich Unii zostają zobowiązani do wprowadzenia (transpozycji) określonych regulacji prawnych, służących osiągnięciu wskazanego w dyrektywie celu.

Dyrektywy przyjęte wspólnie przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej, a także dyrektywy skierowane do wszystkich państw członkowskich są ogłaszane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i wchodzą w życie w terminie przez nie wskazanym lub dwudziestego dnia od ogłoszenia.
 14  
bo jeśli teraz są możliwości, to po luj wprowadzać jakieś zmiany?
No właśnie, należy zacząć od tego że nie rozumiesz idei tych zmian, mieszasz w nich wszystko co Ci wtłuką do głowy prawicowe media.
Najgorsze jest to że nie rozumiesz tego co sam piszesz.
Powołujesz się na bzdurne dywagacje dotyczące plagiatu, czy blokowania internetu.

Człowieku, jaśniej się chyba nie da.
Ten projekt zakłada że to duże portale internetowe mają podzielić się zyskami z twórcami, o ile Ci nie wyrazili zgody na publikację ich materiałów w tych portalach. Powszechną praktyka jest kopiuj/wklej całych artykułów, czy kopiowania np. filmów.
To dostawca usługi ma zadbać aby nikt nie wrzucał treści na konkurencyjne portale, jeśli nie ma do tego prawa, gdyż te portale generują sobie dzięki cudzej pracy ruch, nie płacąc za to ani centa.
Tylko to ma się zmienić.

A wszelkie dywagacje na temat plagiatów, czy odpłatności za treści to są Twoje fantasmagorie i sam przyznałeś w cytowanym wpisie że to już wszystko jest. Zatem nie o to chodzi w dyrektywnie, aby tworzyć kopię prawa które już jest i działa. Przecież to logiczne, o ile umiesz logicznie myśleć...
 13  
Się nie zesraj.
 16