Łukasz Szewczyk17.04.2019 (18:52)13 komentarzy

Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis o Notre Dame w ogniu

Przewodniczący konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował apel o pomoc w odbudowie katedry Notre Dame. Akcję wsparło Polskie Radio, uruchamiając specjalny serwis oraz włączając się do zbiórki pieniędzy.
Specjalny serwis internetowy Polskiego Radia o katerze Notre Dame
"Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie" - czytamy w apelu Przewodniczącego Episkopatu. - "Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre Dame rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale także jako symbol chrześcijańskich wartości. Zwracam się więc do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry".
Na apel natychmiast odpowiedziało Polskie Radio. - To piękne wezwanie do wszystkich Polaków. I tych wierzących, dla których zniszczenie świątyni w Paryżu to strata podwójna, bo dotyczy miejsca kultu, ale i do tych, dla których katedra Notre Dame jest czymś wyjątkowym w znaczeniu kulturowym. Polskie Radio z oczywistych względów musiało się włączyć w tę akcję - powiedział prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis notredame.polskieradio24.pl

W Wielką Środę o 18.50 na znak solidarności z Paryżem w katedrach całej Europy zabrzmią dzwony, inicjatywę podjął także polski Kościół. Transmisję z warszawskiej Katedry św. Jana usłyszeć można było na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Przypomnijmy: pożar w katedrze Notre Dame w Paryżu wybuchł ok. 19 w poniedziałek. Objął cały dach, wnętrze oraz jedną z wież. Runęła iglica katedry, symbol Paryża, zawaliła się część sklepień. Dziś już wiemy, że udało się uratować m.in. relikwie Jana Pawła II oraz replikę cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z Kaplicy Polskiej w Katedrze Notre Dame. Szacuje się, że świątynię odwiedzało ok. 14 mln. turystów i wiernych rocznie.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Polskie Radio to jest żałosna PiSowska szczujnia. Nie słucham.

Informacje - tylko w TOK FM, dobra muzyka - tylko w Antyradiu. Stacje Polskiego Radia mam wykasowane z odbiorników - szkoda na nie nerwów.
 18  
No to teraz czekamy na konkrety. Ile pisowskie radio da kasy na odbudowę. Konkretnie! Jaką kwotę?
Nabrało z budżetu masę pieniędzy więc chyba wszystkiego nie przeznaczy na szczucie skoro jakiś koleś z ePiSkopatu wzywa o "o pomoc materialną w odbudowie katedry".
 21  
Ta stacja,to już tragedia...POKod&Nowoczesna.
 25  
Widać, że nie masz nic nowego do wymyślenia i naPiSania. Już któryś raz w ostatnich dniach wklejasz TEN SAM TEKST! No, ale po co się za każdym razem wysilać z PiSaniem czegoś oryginalnego? Prościej jest robić kopiuj-wklej z przygotowanych z góry tekścików... Pisior to jednak stan umysłu :-(

ps.
Wszystkim zwieraczom-zjadaczom przypominam, że oryginał johny'B jest tylko jeden i jestem nim ja - ze stałym IP. Wystarczy najechać na znaczek monitora i to IP sprawdzić.
 23  
Dobrej muzyki szukajco na rozglosniachy lokalnych oraz internetowych tematycznych tj. Open.fm
Każdy znajdzie tam coś dla siebie od fana rapu, reggae, rocka, folka, filmowej czy muzyki ciężkiej.
 17  
Czy możesz podać to IP na które się powołujesz?
 2  
Robi się grubo!

"Pożar Notre Dame. Tajemnicze postaci na dachu katedry [WIDEO]":

https://wmeritum.pl/pozar-notre-dame-postaci-dach/277736
:D
 10  
To kara za pedofilów w sutannach.
 7  
Macron spalił Francję doszczętnie. Dosłownie i w przenośni. Ciekawe co wykaże śledztwo na zamówienie. Architekci i inżynierowie którzy przypłynęli na pontonach pewnie bedą pomocni w zeznaniach.
 8