Łukasz Szewczyk31.05.2019 (15:26)6

30. rocznica wyborów 4 czerwca w Onecie. Specjalna ramówka

Specjalne wydanie programu Onet Rano, debata "Samorządowa Europa - pamięci Pawła Adamowicza", dwugodzinny program na żywo z Gdańska oraz specjalne wydanie programu Onet Opinie to wybrane propozycje programowe przygotowane przez Onet z okazji uroczystych obchodów 4 czerwca, rocznicy 30-lecia częściowo wolnych wyborów.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 6 z 6)

A więc brawo komuszki. Włos wam z głowy nie spadł. Spadliście na cztery łapy, uwłaszczyliście się na społecznym majątku a potem na dobrych emeryturkach ..ot taki chichot losu
 15  
Dlaczego tego mózgowca nie zatrudnia żadna stacja telewizyjna ? Przejadł się każdemu ? :)
 11  
Przecież,te komuchy,to współczesny POKOD.Zobaczcie sami,jakie nazwiska.
 13  
Po prostu brak słów,nie ważne czego się dowiadujemy i jeszcze dowiemy, nic nie zmieni jedynie słusznej narracji bo nie !
 4  
Opozycja szykuje się do kolejnych wyborów. Wyciekł plan - a w nim... zmiany w Konstytucji RP!
Według informacji Radia Wnet, Platforma Obywatelska prowadzi intensywne prace nad programem wyborczym na jesienne wybory parlamentarne. Dotychczasowa metoda, czyli głównie tzw. "anty-PiS", kompletnie się nie sprawdziła, co 26 maja w wyborach do europarlamentu zaowocowało wyborczą klęską.Jak informuje Radio Wnet, program nosi tytuł "Wielka Polska Obywatelska". Celem ma być głęboka zmiana ustroju państwa, w tym zmiany w Konstytucji RP. Według informatorów radia, plan ten zakłada osłabienie centralnych instytucji państwa na rzecz "niezależnych instytucji kontroli władzy" - w szczególności sądów oraz organów samorządowych.Podstawą nowego programu PO ma być ograniczenie władzy centralnej i przekazanie kompetencji samorządom. Duże zmiany PO chce zaproponować w parlamencie - to m.in. Senat w nowej odsłonie - z przedstawicielami marszałków województw. Istotna rola ustrojowa województw miałaby zostać także wpisana do Konstytucji RP."Podkarpacie może rzeczywiście stać się Polską Bawarią, a Pomorze Polską Kalifornią"- czytamy w piśmie. Jest tam również zawarte stwierdzenie, że PO ma zamiar docierać zarówno do wyborców prawicy, jak i lewicy.W planach jest też kontrola obywatelska przez nowy, prowadzony centralnie portal, poprzez który obywatele mogliby śledzić i oceniać działania władz. Powołany miałby zostać także Senat Wojewódzki złożony z wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.Zanim jednak Platforma Obywatelska przedstawi swój program, musi się zmierzyć z kłopotami wewnątrz tzw. Koalicji Europejskiej. Wiele wskazuje na to, że nie będzie już mogła liczyć na wsparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rada Naczelna podjęła uchwałę o budowie bloku wyborczego na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosił ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".
POgromca PO-KEmonów 3.06.2019 (11:17:17)
 6  
Dlaczego tego mózgowca nie zatrudnia żadna stacja telewizyjna ? Przejadł się każdemu ? :)
FAKTYcznie, nawet swoim się przejadł? ;D
 4