Łukasz Szewczyk01.07.2019 (16:55)11 komentarzy

Gazeta.pl rozpoczyna wakacyjną akcję "Plaża bez peta"

Redakcja Gazeta.pl rozpoczęła wakacyjną akcję pod hasłem "Plaża bez peta" i przez najbliższe dwa miesiące będzie zwracała uwagę czytelników na zakaz palenia na nadbałtyckich plażach i przestrzegała przed pozostawianiem na plaży niedopałków. Akcję, do której włączają się nadmorskie miejscowości, promuje plakat Andrzeja Pągowskiego, a jej partnerem jest Greenpeace Polska.
Plakat akcji "Plaża bez peta"
Wraz z początkiem letnich wakacji Polacy tłumnie ruszyli nad morze, aby cieszyć się słońcem i urlopem na nadbałtyckich plażach. To najlepszy moment, aby zwrócić uwagę na to, co najczęściej zaśmieca polskie plaże - pety. Dlatego, przez całe letnie wakacje, w ramach akcji "Plaża bez peta" redakcja Gazeta.pl będzie publikowała teksty poświęcone przestrzeganiu zakazu palenia na plaży, szkodliwości petów dla środowiska i dbaniu o czystość plaż. Pierwsze artykuły - o kosztach czyszczenia nadbałtyckich plaż i o szkodliwości petów dla środowiska - można już znaleźć na Gazeta.pl.
Grafikę z hasłem "Papieros na plaży to obciach dla twarzy", która promuje akcję, specjalnie dla Gazeta.pl przygotował Andrzej Pągowski, autor plakatu "Papierosy są do dupy" znanego z kampanii ministerstwa zdrowia. "Chcemy uderzyć w najpoważniejszy syf polskich plaż - pety. Tak, pety na plaży są generalnie do dupy. Dlatego zaczynamy na Gazeta.pl wakacyjną akcję "Plaża bez peta" i prosimy - przyłączcie się" - pisze Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl w tekście inaugurującym akcję.


Redakcja Gazeta.pl odda także głos samorządom, które przyłączają się do akcji "Plaża bez peta". Wspólnie z nadmorskimi miejscowościami pokaże trudy walki z petami, ale również pochwali sukcesy, tworząc mapę czystych plaż. Przy wejściach na plaże pojawią się też plakaty z hasłem "Papieros na plaży to obciach dla twarzy".

Redakcja Gazeta.pl zaprasza do udziału w akcji zainteresowane miejscowości oraz właścicieli biznesów, którzy chcieliby wywiesić u siebie plakaty akcji lub wlepki. Kontakt: [email protected]

Partnerem akcji "Plaża bez peta" jest Greenpeace Polska. Gazeta.pl dołączy w wakacje do akcji edukacyjnych tej organizacji w kilku polskich kurortach - dotyczą one nie tylko szkodliwości petów, ale także plastiku. Pokażą wypoczywającym nad morzem m.in. jakie śmieci można znaleźć w piachu i co pływa w wodzie.

Akcja "Plaża bez peta" jest promowana na stronie głównej Gazeta.pl - jej logo pojawiło się tuż obok logo portalu, a linki do artykułów są publikowane m.in. w specjalnym obszarze na stronie głównej (pod najnowszymi informacjami). Działania będą również promowane w mediach społecznościowych, na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS i w kinach Helios.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Nie ma to jak odświeżyć memy z plakatów z 2007 roku. Takie plakaty z dopiskiem "papierosy są do dupy" wisiały w moje szkole.
 6  
Nie ma to jak odświeżyć memy z plakatów z 2007 roku. Takie plakaty z dopiskiem "papierosy są do dupy" wisiały w moje szkole.
Plakacista Andrzej Pągowski (autor tegoż) na swojej stronie internetowej informuje, że to jest plakat z 1994 roku (sprzed 25 lat).
 3  
Dziennikarka po 11 latach odchodzi z "Wyborczej". Wcześniej skrytykowała redakcję
„PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze” - tak swój okładkowy tekst w lutym tego roku zatytułowała "Gazeta Wyborcza". Po fali krytyki dziennik wydał oświadczenie, w którym próbował tłumaczyć swoje intencje. Tekst wywołał tak wielką falę oburzenia, że... krytykowali go nawet pracownicy "Wyborczej". Jedna z dziennikarek, która nie zgadzała się z tezami zawartymi w artykule, właśnie odchodzi z pracy.Justyna Suchecka na swoim profilu na Facebooku poinformowała, że "złożyła już wypowiedzenie, a w gazecie będzie pracować do września".Dziennikarka z "Wyborczą" związana była od 11 lat. Opamiętajmy się, podwyżki dla nauczycieli to nie rozdawnictwo!- pisała po kuriozalnym tekście w dzienniku.Artykuł ukazał się w lutym, tuż po konwencji partii rządzącej, gdzie ogłoszona została tzw. nowa piątka PiS. "Gazeta Wyborcza"stwierdziła wówczas, że podczas PiS... "kupił wyborców".Dziennik Michnika krytykowali również politycy, w tym lider Partii Razem Adrian Zandberg. Serio, @gazeta_wyborcza? Nazywacie podwyżki dla pielęgniarek i nauczycieli "rozdawaniem naszych pieniędzy"? Porąbało was? Podwyżki, i to dużo wyższe, są konieczne. Bez nich padną usługi publiczne. Czy liberałowie będą dalej bajdurzyć o rozdawnictwie, gdy zabraknie pracowników? pic.twitter.com/6J4dwm53hA Adrian Zandberg (@ZandbergRAZEM) 26 lutego 2019
Po fali oburzenia, jaką wywołał tekst "Wyborcza" wydała nawet oświadczenie, w którym tłumaczyła się, że był to "oczywisty błąd". Tytuł „PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze” odnosi się do szczodrej soboty, do konwencji partii rządzącej, podczas której zapowiedziano przed wyborami rozdawnictwo sięgające 40 mld zł, bez liczenia się z konsekwencjami budżetowymi, bez kryterium dochodowego, bez analiz krótko- i długoterminowych skutków"- głosił komunikat.
 2  
„PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze”
A cóż w tym zdaniu jest nieprawdziwego? może PIS ma pieniądze z księżyca wg POgromcy?

buuuuuuuhahahahahahahahahahahahaha
 4  
A papieros w studio TVPółtusk, w programie Tomasza Lisa, palony przez uwaga - Adama Michnika, to już nie jest obciach? ;D

Teraz Gazeta robi za moralistę, bo na plaży nie wypada???? Co za hiPOkryzja!
 7  
w studio TVPółtusk
Idę z Tobą o zakład, że Michnik w telewizji o takiej nazwie nigdy nie był. Zatem łżesz jak pies :D
 9  
Zesrałęm się w POry a do tego się POlałem dlatego że czytam tą POdbrukową gazete
 3  
Moze akcja gazeta bez Mechanika hehe
To by bylo akcja dopoero!
 2  
Ha ha to morda szechtera tak wygłąda , a ja się POlałem i POsrałem
 2  
Ha ha to morda szechtera tak wygłąda , a ja się POlałem i POsrałem
w PISuarze
Tylko nie mów nikomu 3.07.2019 (11:46:39)
 4