Łukasz Szewczyk23.07.2019 (11:58)1 komentarz

Wyborcza.pl z newsletterem ekologicznym i specjalną ofertą prenumeraty

Gazeta Wyborcza namawia wszystkich do bycia eko i zwrócenia uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Redakcja przygotowała nowy newsletter ekologiczny, w którym Adam Wajrak i inni dziennikarze piszą, co robić, by zapobiec katastrofie klimatycznej.
ekologiczny
Do oferty tekstów i projektów "Gazety Wyborczej" poświęconych ekologii dołączył nowy newsletter ekologiczny. Cotygodniowy przegląd najważniejszych tekstów o ekologii będą prowadzić autorzy dziennika specjalizujący się w ochronie środowiska, m.in. Adam Wajrak, Dominika Wantuch, Monika Waluś, Aleksander Gurgul i Michał Olszewski. - Każdy z nich zajmuje się inną tematyką i każdy ma inną wrażliwość. Dzięki temu będziemy pokazywać dramatyczny stan środowiska z różnych stron - tłumaczy Mateusz Szaniewski, kierownik marketingu subskrypcji Wyborcza.pl.
W pierwszym newsletterze, który został wysłany w piątek, 19 lipca br., Adam Wajrak opowiadał m.in. o projekcie "Siostry Rzeki" - niezwykłym rejsie aktywistek z Krakowa, które zwracają uwagę na bardzo niski poziom wody w polskich rzekach. Do tekstu Wajraka puentę dopisała polska rzeczywistość - galar aktywistek utknął na tamie we Włocławku.

- Dla Wyborczej szeroko rozumiana ekologia jest jednym z najważniejszych tematów w całej historii gazety. To temat ponad podziałami politycznymi. Potwierdzają to sygnały płynące od naszych czytelników, którzy wyraźnie upominają się o większą obecność relacji o kryzysie klimatycznym, odpadach, smogu czy suszy. Newsletter ma im pomóc w sprawnym odnajdywaniu tych treści - komentuje Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".


Jednocześnie zespół "Gazety Wyborczej" zachęca wszystkich do dołączenia do grona cyfrowych prenumeratorów i skorzystania ze specjalnej oferty subskrypcyjnej pod hasłem "Klimat tworzą ludzie". - Chcemy pokazać, że zmiany klimatyczne, które teraz obserwujemy, nie dzieją się same z siebie. Każdy z nas ma na nie wpływ. Pozytywnych i negatywnych bohaterów opisujemy w naszych serwisach codziennie - dodaje Mateusz Szaniewski. Szczegóły oferty można znaleźć na

"Gazeta Wyborcza" coraz więcej uwagi poświęca tematom związanym z ekologią i kryzysem klimatycznym. Na początku 2019 r. ruszył projekt "Wyborcza na zielono" - we wszystkich sekcjach dziennika ukazują się teksty poświęcone m.in. błyskawicznie postępującym zmianom klimatycznym w Polsce. W czerwcu we wszystkich wydaniach lokalnych i ogólnopolskim ukazał się obszerny "Raport o wodzie", dokumentujący dramatyczną sytuację hydrologiczną w kraju. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" opisują też politykę węglową, gospodarkę odpadami i rozwiązania antysmogowe. Więcej na: wyborcza.pl

Wiosną swoją akcję "Szanuję, nie marnuję" rozpoczęły także "Wysokie Obcasy", które poprzez cykl artykułów inspirują czytelników do zmiany prostych codziennych nawyków i świadomego kupowania w duchu idei less waste.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Cenzura kurwa musi być
 4