Łukasz Szewczyk30.09.2019 (17:14)brak komentarzy

Kolejny polski aktor w serialu Netflixa. Obsada "Kierunek: Noc"

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix - "Kierunek: Noc".
Obasada serialu "Kierunek: Noc"
W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W produkcji zagra polski aktor filmowy i teatralny Ksawery Szlenkier. Współpracował z wieloma teatrami, m. in. z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w europejskich koprodukcjach, takich jak "Wichry Kołymy", "My name is Sara" oraz filmie "Sprava" , który będzie mieć swoją premierę w 2020 roku.
W skład obsady wchodzą także m.in.: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata - za wszelką cenę.

W obsadzie "Kierunek: Noc" zobaczymy także Yassine Fadel, Laurę Sepul i Nicolasa Aleshine'a. Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Twórcą i scenarzystą jest Jason George, który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku.