Łukasz Szewczyk14.11.2019 (11:25)brak komentarzy

Mapy Google z tłumaczem

Google ułatwia podróżowanie i dodaje do Map Google nową funkcję, która umożliwi odsłuchanie nazwy i adresu szukanego miejsca w lokalnym języku
Mapy Google
Google zbliża do siebie Mapy i Tłumacza Google. W tym miesiącu użytkownicy otrzymają nową funkcję, która umożliwi odsłuchanie nazwy i adresu miejsca w lokalnym języku, z poziomu Map Google. Wystarczy dotknąć nowego przycisku głośnika obok nazwy miejsca lub adresu, a aplikacja powie to na głos. Jeśli będziecie chcieli kontynuować rozmowę, Mapy Google szybko połączą Was z Tłumaczem.
Technologia zamiany tekstu na mowę automatycznie wykrywa język, z którego korzysta telefon, i określa, które nazwy miejsc mogą wymagać tłumaczenia. Na przykład, jeśli telefon jest ustawiony na język polski, a właśnie szukam interesującego miejsca w Tokio, obok nazwy i adresu tego miejsca pojawi się nowa ikona głośnika, dzięki której uzyskamy tłumaczenie w czasie rzeczywistym.

Nowa funkcja zostanie wprowadzona na Androida i iOS w tym miesiącu. Na początku będzie obsługiwać 50 języków, ale już pracujemy nad powiększeniem tej bazy.