Karol Przygoda24.04.2007 (23:33)8 komentarzy

Mąż eurodeputowanej do Kononowicza: Zamknij ryja!

Krzysztof Kononowicz, medialna gwiazda swoją popularnością pokonująca nawet Andrzeja Leppera, jeszcze nie odszedł w zapomnienie. Co prawda, najnowsza sprawa nie dotyczy bezpośrednio jego osoby, jednak były kandydat na prezydenta Białegostoku znów wywołał duże kontrowersje w świecie polityki.
Pod koniec marca w Białymstoku odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej, której przewodniczył przewodniczący partii Donald Tusk. Na spotkaniu mieszkańców z popularnym politykiem pojawił się także Krzysztof Kononowicz. Przypomnijmy, że zasłynął on po tym, jak opublikowano materiał ze studia wyborczego białostockiej telewizji Jard. Na nagraniu Kononowicz namawiał wszystkich, by głosowali na niego podczas wyborów samorządowych – chciał objąć funkcję prezydenta miasta. Nie udało się.
Podczas konferencji prasowej Donalda Tuska, Krzysztof Kononowicz usiłował zadać szefowi PO kilka pytań. Z racji tego, że był ignorowany, podnosił głos, zakłócając porządek spotkania z Platformą. Cała sytuacja została udokumentowana na nagraniu, które natychmiast pojawiło się w Internecie. W materiale pojawił się także fragment, w którym mąż eurodeputowanej PO Barbary Kudryckiej ucisza Krzysztofa Kononowicza w niefortunny sposób używając słów „Zamknij ryja!”. Słowa te wywołały jedynie oburzenie u operatora kamery, który zaraz po publikacji materiału w sieci, skrytykował Leszka Kudryckiego.

Po fali krytyki (dostępnej m.in. na naszym forum dyskusyjnym), w serwisie społecznościowym YouTube pojawiło się kolejne nagranie. Tym razem osoba publikująca wcześniejsze materiały, nagrała rozmowę telefoniczną z Leszkiem Kudryckim podając fałszywe dane (w tym fikcyjną nazwę tytułu prasowego, który reprezentowała), wypytywała go o to dlaczego zachował się w nieprzyzwoity sposób podczas konferencji prasowej PO. Sprawa jest szokująca m.in. dla samego Leszka Kudryckiego, który nie zgadzał się na nagranie i publikację tej rozmowy telefonicznej.

- Prawdą jest, ze mąż nie wyraził zgody na żadną publikację nagranej bez jego wiedzy i zgody rozmowy. Jestem przekonana, że jest to poważne naruszenie jego prawa do prywatności, tym bardziej, że nie jest żadnym funkcjonariuszem publicznym. – mówi nam prof. Barbara Kudrycka, eurodeputowana PO.

Barbara oraz Leszek Kudryccy zastanawiają się co zrobić z tym fantem. Rozważają skierowanie sprawy do prokuratury.

Nagrania z konferencji prasowej PO w Białymstoku dostępne są w serwisie Metacafe.com.

Zobacz:

» Część 1
» Część 2
» Część 3
» Część 4
» Część 5

Komentarze (1 - 8 z 8)

Kononowicz never die! Kononowicz forever! ;) Lubię gościa ;)
 0  
Konan Barbarzynca:)
 0  
its suck konoroowicz :)
 0  
do smiecia i mentchy jak konorowicz tak musial powiedziec leppera nikt nie uciszał i co? zadzi teraz.... nieraz trza ostrzej powiedziec !!!!! nie widze tu zadnego halo? jak by dowas jakis menel wszedł do domu i zadawał pytania to ciekawe co byscie odpowiedzieli? wie pan ciekawe i trafne sa pana pytania czy zamknij ryja i wyp#@# chu#@[email protected]#u
 0  
Dokładnie. Jakiś nieporadny wieśniak się będzie rzucał. Jego poglądy kreowały świnie w oborze i rozładunek kompostu z Żuka, a ludzie uważają go za "kogoś". Pan Kudrycki słusznie kazał mu się zamknąć, bo najprościej w świeci Kononowicz jest chłop ze wsi, nie wie co to dyskusja, argument, kontrargument i przede wszystkim nie zna pojęcia słów fakt oraz zasad działania zależności przyczynowo-skutkowych.
Panie Kononowicz, zamknij Pan ryja!
 0  
za dariuszem...
 0  
Nalezy pamietac ze Kononowicz jest (podobno) chory umyslowo, wiec nalezy wziac poprawke na niego.
Pan Kurdycki jest dla mnie wiekszym wiesniakiem, bo przed kamerami publicznie uzywa takich slow - maczuge i do jaskinii!
 0  
To zwykla prowokacja i to widac ze ten czlowiek jest wykorzystywany przez jakas grupe ludzi ktora ma jakies wlasne interesy. Przykro patrzec ....
 0