Łukasz Szewczyk26.09.2007 (18:18)2 komentarze

Wikipedia ważniejsza od dokumentów

Publikowanie na stronach Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) dokumentów osobowych, mówiących między innymi o współpracy z SB, od miesięcy budzą kontrowersje. Nic dziwnego. Okazuje się, że źródłem dla tak ważnego instytutu nie są tylko dokumenty, ale także... internetowa encyklopedia Wikipedia.
To, że IPN przy opracowaniu opublikowanych we wtorek list korzystał z internetowej Wikipedii, gdzie każdy internauta może napisać swój tekst, wypatrzył jeden z internautów, który poinformował serwis Alert24.pl – to nowy serwis Agory, gdzie każdy może zgłosić swoją wiadomość, która może trafić na łamy innych mediów Agory.
W przypadku kilku osób, IPN wymieniając kolejne ich miejsca pracy, jako źródło podaje Wikipedię.

Informacja dotycząca IPN od razu stała się ważnym tematem portalu Gazeta.pl. Rzecznik IPN nie chciał komentować sytuacji, gdzie przy publikacji ważnych informacji osobowych, źródłem informacji jest Wikipedia, internetowa encyklopedia, w której znajduje się wiele nieścisłości.
Gazeta.pl/Alert24.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

www.gazeta.pl: File not found / Plik nie znaleziony


Gdzie w tym newsie jakieś konkrety?
 0  
A co, IPN miał dzwonic po agentach i pytać gdzie pracowali przez cale zycie zawodowe? Chyba nie to jest istotne, ale fakt współpracy z SB.
 0