Łukasz Szewczyk06.05.2008 (15:21)4 komentarze

Milion polskich domen internetowych

W prowadzonym przez NASK krajowym rejestrze domen internetowych - we wtorek 6 maja 2008 roku - została zarejestrowana milionowa domena .pl.
Jak zauważa serwis Domeny.pl, Polska znalazła się wśród 16 krajów, których liczba narodowych adresów www przekroczyła jeden milion rejestracji. Dotychczas Polacy najchętniej wybierali domeny z rozszerzeniem - .pl (668 tys.), com.pl (196 tys.), net.pl (23 tys.) i waw.pl (16.5 tys.).
Domena .pl została ustanowiona w 1990 roku. Pierwszy polski adres www, według nieoficjalnych informacji, zarejestrowano w roku następnym. Gwałtowny wzrost liczby domen w ostatnich 3-4 latach spowodowany jest faktem, że Polska stała się jednym z najszybciej rozwijających się technologicznie państw Europy. Pod koniec 2005 roku było około 370 tys. polskich domen. W grudniu 2006 roku liczba przekroczyła 500 tys., a rok później 760 tys.
NASK/Domenay.pl

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ta, wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że NASK żąda tyle kasy, że aż coś chce się zrobić :/
 0  
teraz kiedy net spowszechniał dzięki alternatywnym operatorom jak Netia, to ceny będą spadać. każdy będzie chciał mieć swoją domenę niedługo. taki trend już widać przecież na różnych blogach. idziemy w dobrym kierunku jeśli chodzi o obniżki cen
 0  
To jest właśnie tak, że rozpowszechnienie netu w kraju sprzyja różnym kolejnym pośrednim statystykom. Tak jak napisał Pest - alternatywni zrobili swoją robotę. Netia obniża ceny do 1 PLN, oferuje naprawde dobre warunki, wiec sa userzy, a to przeklada sie na strony.
 0  
net jest coraz powszechniejszy, stad coraz wiexcej ludzi korzysta i powstaja domeny. nie widze w tym nic dziwnego, netia ma net od zlocisza, przez co kupa ludzi, ktora wczesniej nie mogla ze wzgledow finansowych posiadac netu teraz moze sobie na niego pozwolic.
 0