Łukasz Szewczyk05.06.2008 (17:01)7 komentarzy

UPC wprowadza seniorów w tajniki Internetu

UPC Polska rozpoczyna zajęcia w ramach kolejnej edycji Akademii e-Seniora UPC. Podczas akcji tysiąc osób powyżej 50-go roku życia, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności internetowej, będzie poznawać tajniki Internetu.
Zainteresowanie korzystaniem z Internetu wśród seniorów szybko rośnie - w kursach internetowych organizowanych przez UPC  wzięło już do tej pory udział około 1,5 tys. seniorów. Dowodzi tego m. in. popularność organizowanych przez UPC kursów, w trakcie których osoby powyżej 50 roku życia uczą się korzystania z zasobów sieci.
W 2008 roku UPC Polska kontynuuje program społeczny Akademii e-Seniora, który odpowiada na istniejący problem społeczny - wykluczenie technologiczne osób starszych. Obejmuje on szereg działań, w tym kursy obsługi komputera i korzystania z Internetu skierowane do osób starszych, a także szkolenia dla instruktorów prowadzących zajęcia w ramach Akademii.

Elementami Akademii e-Seniora są także nowa edycja podręcznika, dedykowana strona www (www.akademiaeseniora.pl) i prężnie działające Kluby e-Seniora. W 11 pracowniach na terenie całej Polski (m.in. Warszawa, Katowice, Gdańsk, Kielce, Lublin, Szczecin, Bydgoszcz, Kraków, Wrocław i Opole). z metody edukacyjnej dla seniorów w trakcie V edycji Akademii skorzysta około tysiąca seniorów. Program jest realizowany we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Komentarze (1 - 7 z 7)

dobra niech UPC włączy Polsat News do Cyfrówki a nie dziadków uczyć...no może dla chętnych...he he he
 1  
Kij z cyfrówką, posiadaczom analoga (czyli 99% abonentów) należą się nowe kanały - choćby te, które od półtora roku ma Warszawa i w reszcie kraju "mieli za chwilę wprowadzić"... darmozjady wydają pieniądze na byle co :/
 0  
warszawka to ma wszystko, polsat, tv, tvp, puls to stacje dla warszawiaków. 90% wiadomości o warszawie, seriale i filmy kręcone w warszawie. blee
 0  
no niestety w dużych miastach jest droższa ale bogatsza oferta bo jest konkurencja i nic z tym nik nie zrobi...
 0  
'UPC wprowadza seniorów w tajniki Internetu' - To bez sensu, jeśli ktoś nie kupi sobie swojego kompa i nie będzie się uczył tylko będzie miał kompa na zajęciach to nic z tego nie będzie, to chyba tylko kampania marketingowa UPC.
 0  
Ale jak się nauczy i mu się spodoba to wtedy kupi komputer! Natomiast u którego operatora zakupi internet - dosyć klarowna sprawa. Strzał w dziesiątkę UPC!
 0  
Trzeba się uczyć,starsi mają większe trudności ale uczą się też,a większość młodych powinna się też uczyć,bo żyjemy w takim państwie że cosik trzeba a to państwo w jakim żyjemy to takie do kitu,nowych przepisów dużutko a posłowie mało piniendzy mają i chcą więcej a co zwykli ludzie mają powiedzieć,dawniej było lepiej i państwowe zakłady i większość bloków była a teraz zprywatyzowane wszystkoo,ale lipaaa :-(
 0