Michał Rogowicz11.12.2008 (13:32)1 komentarz

Wikipedia: Spodziewamy się wielkich zmian w Internecie

Jimmy Wales, jeden z założycieli internetowej encyklopedii Wikipedia, poinformował, że w ciągu 5, 10 lat w Internecie zajdą duże zmiany. Do sieci zajrzą miliardy nowych osób z Indii, Chin, Ameryki Południowej i Afryki.
Zauważył również, że im bardziej rozwiną się technologie cyfrowe, tym trudniej będzie stosować cenzurę w Internecie. Wales dodał, że w niedługim czasie nastąpi rewolucja w edukacji. Młodzi ludzie będą w coraz większym stopniu odkrywać świat na własną rękę i w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami.
Jimmy Wales zapewnia, że w przeciągu dwóch dekad, nowoczesne programy komputerowe pozwolą ludziom błyskawicznie opanować każdy język. Profesorzy mają sprawować opiekę nad rozwojem swoich studentów. Nowe techniki zmienią też wiele w medycynie.
heise-online.pl

Komentarze (1 - 1 z 1)

"Młodzi ludzie będą w coraz większym stopniu odkrywać świat na własną rękę i w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami."

Ale chyab nie w Polsce. Przynajmiej mam takie wrażenie czytając różne fora dyskusyjne. Gada-gadu chwilowo padnie to już pojawiają się wątki w stylu "działa wam gg"? Czytanie faq, lub przeglądanie wcześniejszych wpisów w wątku? Nie, to za trudne i nudne. Młodzież już nie umie kombinować, sprawdzać coś metodą prób i błędów, samemu wyszukiwac informacji. Woli miec podane wszystko łądnie i GRZECZNIe na tacy, byle tylko mniej własnego zaangażowania. Prorokuję raczej wrzost lenistwa internetowego!
 0