Łukasz Szewczyk22.12.2008 (10:21)brak komentarzy

Pyrek.pl - Policyjny serwis dla dzieci i rodziców

Uruchomiono stronę internetową "Pyrkowa Kraina", którą stworzył zespół policjantów z Poznania z myślą o dzieciach. Jest to pierwsza tego typu akcja edukacyjna dla najmłodszych.
Pyrek.pl to policyjny serwis edukacyjny. Jest to najnowsze narzędzie w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej". Gospodarzem na stronie jest sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona przez dzieci dla dzieci.
Pomysł utworzenia strony zrodził się w wyniku wielu spotkań z dziećmi. W ich trakcie najmłodsi wielokrotnie powtarzali jak bardzo lubią spędzać czas "buszując" w Internecie. W związku z tym, jeśli dzieci wybierają Internet jako źródło wiedzy oraz miejsce do zabawy nie może w nim zabraknąć sierżanta Pyrka i jego porad.

Strona główna Pyrkowej krainy

W części dla dzieci "Pyrkowej Krainie" zamieszczone są interaktywne gry i zabawy, wspierające rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny najmłodszych. Zabawy nie tylko zachęcają dzieci do zabawy, ale również i do nauki. Pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą spostrzegawczość, refleks, uczą postępować według ustalonych norm i zasad.

Pyrkowa Kraina jest miejscem, które tworzą również same dzieci. W dziale Biblioteczka publikowane są opowiadania i wierszyki, autorstwa najmłodszych, których głównym bohaterem jest sierżant Pyrek. Natomiast w Galerii znajduje się zbiór najciekawszych prac plastycznych przesłanych przez dzieci.

Dla rodziców i nauczycieli został stworzony osobny dział "Kraina dorosłych”, w którym zawarte są: konspekty lekcji, artykuły dotyczące takich zagadnień jak bezpieczeństwo, rozwój, edukacja itp.; porady specjalistów dotyczące bezpieczeństwa dziecka i osoby dorosłej, filmy prewencyjne.
KGP