Michał Rogowicz11.03.2009 (15:34)brak komentarzy

Lookr.tv – pierwsza otwarta telewizja internetowa

Na początku marca zakończyły się testy nowej platformy telewizyjnej lookr.tv. Umożliwia ona właścicielom stron internetowych, blogerom, hobbystom, społecznościom sieciowym realizację i publikację własnych magazynów tematycznych.
lookr.tv to połączenie telewizji na żywo (ostatnie dwa i pół roku pod brandem Lajfczat.pl) oraz serii epizodów do pobrania lub obejrzenia na komputerze i urządzeniach przenośnych (Flash Gaduła, Lookr 5 minut, Lookr Prezentuje).
Kluczową rolę w ramówce platformy odgrywają programy przygotowywane przez Internautów. Cykliczne magazyny tworzą już między innymi redakcje i społeczności serwisów, takich jak mooschka.com (lajfstajl), MMAction.pl (sztuki walki), twistservis.pl (taniec), infra.org.pl (zjawiska paranormalne), polygamia.pl (gry) oraz inkubatory.pl (biznes).

Powstanie lookr.tv było możliwe dzięki partnerowi strategicznemu – sieci telefonii mobilnej Plus. W ramach tej współpracy, na lookr.tv powstały dedykowane kanały poświęcone ofercie Plusa (Blog+TV) i eventom organizowanym dla poszczególnych marek Plusa i sponsorowanym przez operatora (w ramach kanału Lookr Prezentuje). Cała zawartość lookr.tv będzie dostępna dla posiadaczy telefonów komórkowych w sieci Plus w kwietniu 2009. Twórcą i operatorem platformy Lookr.tv jest warszawska agencja Unigroup.