Michał Rogowicz07.05.2009 (10:52)brak komentarzy

Najpopularniejsza niemiecka gra internetowa po polsku

Menelgame, polska wersja niemieckiej gry Pennergame wystartowała niedawno w Polsce. W Niemczech należy ona do najbardziej znanych, popularnością przewyższając World of Warcraft i inne gry przeglądarkowe.
Pennergame powstała w czerwcu 2008 roku z inicjatywy dwóch dziewiętnastolatków. Od tamtego czasu stała się w Niemczech prawdziwym fenomenem, szybko zdobywając swoich fanów. W styczniu 2009 roku stronę gry odwiedziło 1793 tyś. użytkowników, co dało jej miejsce w pierwszej dziesiątce gier internetowych w rankingu Google i Alexa. W Polsce ma już ponad 75 tys. graczy.
W oryginalnej wersji akcja gry rozgrywa się w Hamburgu. Tłem wersji angielskiej (dossergame.co.uk) jest Londyn, a polskiej – Warszawa. Menelgame nawiązuje do historii „od pucybuta do milionera”.

Gracz zaczyna jako zwykły bezdomny, a jego celem jest zamieszkanie w pałacu.
Drogą do osiągnięcia celu są pieniądze, które gracz może zarabiać np. zbierając puszki, grając ma instrumencie, żebrząc, czy tworząc gangi.

Menelgame to kolejny etap międzynarodowej ekspansji. Wkrótce gra ma wystartować również we francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej wersji językowej.
Menelgame