Łukasz Szewczyk24.08.2009 (10:08)4 komentarze

Darmowe lekcje informatyki przez Internet

Ruszyła nowa platforma internetowa Learnpedia, oferująca bezpłatne szkolenia z zakresu informatyki. Poprzez stronę internauci będą też mogli wymieniać się wiedzą z zakresu IT na podobnych zasadach, jak w przypadku Wikipedii.
Zawsze warto jest doskonalić swoje umiejętności, szczególnie w wypadku dziedzin najszybciej się rozwijających, takich jak informatyka. Sposobem na to są różnego rodzaju szkolenia. Niestety cena tradycyjnych kursów wymusza na części chętnych szukanie tańszej alternatywy. Najłatwiej znaleźć ją można w sieci pod postacią forów dyskusyjnych, czy serwisów typu peer production, których najbardziej znanym przedstawicielem jest internetowa encyklopedia Wikipedia. Na podobnych zasadach będzie działała nowa platforma Learnpedia.pl, która 24 sierpnia startuje równocześnie na wszystkich rynkach Europy środkowo-wschodniej

Internet łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy mogą wymieniać się informacjami i tym samym współtworzyć zasoby sieci. Z tego powodu również Learnpedia jest ściśle sprofilowana i specjalizuje się w dokształcaniu z zakresu technologii informacyjnych. W ramach wspólnoty eLearning można na niej korzystać z bezpłatnych ofert nauki, a poprzez aktywny udział przekazywać swoją wiedzę innym.
W momencie uruchomienia portal oferować będzie kursy Microsoft Office 2007 - MS Word, Excel, Powerpoint, Outlook oraz OneNote. Kolejne szkolenia dostępne będą w ostatnim kwartale 2009 roku. Aby się zarejestrować, wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. - Każdy kurs trwa dwa miesiące. Po nim następuje dwumiesięczna przerwa. Wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą regularnie informowani o terminach kolejnych szkoleń - mówi Christian Mars, założyciel „Fundacji Learnpedia Free Internet Learning”, organizacji non profit odpowiadającej za platformę.

Oferty szkoleń dostępne będą w kilku wersjach językowych. Oprócz polskiej, istnieć będą również wersje rumuńska, węgierska, bułgarska, czeska, słowacka i słoweńska. W przyszłości planowane jest stworzenie stron w innych językach.
Learnpedia.pl

Komentarze (1 - 4 z 4)

tylko szkoda że zarejestrować się nie można
 0  
jakas kiszka, zarejestrowac sie nie da i w ogóle to nie wiadomo koto za tym stoi (?)
 0  
Prwada, zarejestrowac sie nie da a maile nie dochodza - nie ma takiego adresu. Warto lepiej sprawdzic to oczym sie pisze.
 0  
Też próbowałem się zarejestrować kilka razy,wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem!!!!!!
 0  

Polecamy