Michał Rogowicz25.08.2009 (13:28)brak komentarzy

Biblioteka Narodowa udostępnia gazety z 1939 roku

W związku z 70 rocznicą wybuchu II wojny światowej Biblioteka Narodowa udostępni w Internecie cyfrowe kopie oraz skany polskiej prasy, odezw, druków ulotnych i innych dokumentów znajdujących się w zbiorach BN, a ukazujących się od końca sierpnia do początków października 1939 r. na ziemiach II Rzeczypospolitej.
Kolekcja „Wrzesień 1939” będzie dostępna dla internautów w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona (www.polona.pl) od środy 26 sierpnia 2009 r. - bezpośredni link: http://www.polona.pl/dlibra/collectiondescription2?dirids=40.
Publikowane dokumenty stanowią cenne źródło poznania sytuacji i nastrojów, jakie panowały w czasie zmagań Polski o suwerenność w czasie wojny obronnej 1939 r. W wielu przypadkach prasa i druki ulotne stanowiły wtedy jedno z nielicznych, a często i jedyne, źródło informacji przede wszystkim dla ludności cywilnej. Prezentowane w kolekcji „Wrzesień 1939” ponad pół tysiąca numerów gazet i druków staną się z pewnością doskonałym uzupełnieniem wiedzy nie tylko dla historyków, ale także dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniami sprzed 70 lat.
Biblioteka Narodowa