Łukasz Szewczyk09.09.2009 (16:25)brak komentarzy

Wystartował serwis Maturzysta.pl

Rusza maturzysta.pl - strona skierowana do młodzieży w wieku licealnym. Serwis młodzieżowy jest uzupełnieniem i rozwinięciem treści miesięcznika Maturzysta, daje także szansę zaistnienia młodym dziennikarzom w mediach drukowanych.
Główną zaletą serwisu Maturzysta.pl ma być możliwość współtworzenia treści w nim zawartych. Redakcja miesięcznika Maturzysta, która opiekuje się witryną podkreśla, że w ten sposób chce wyłowić nowe talenty, ale i dać szansę młodzieży spróbować swoich sił w dziennikarstwie. Serwis nastawiony jest na maksymalizację informacji – aktualności, wydarzeń dotyczących licealistów, a także tekstów publicystycznych i poradnikowych.
Maturzysta.pl, jako serwis przeznaczony dla nastolatków, dużą uwagę przywiązuje do trendów. Znaleźć można teksty lifestyle'owe, dotyczące popkultury, mody (street fashion) oraz technologii. Zawartość witryny jest urozmaicona. Na stronie można znaleźć wskazówki dotyczące sposobów nauki, związków, porady psychologa w różnych kwestiach. Znajdują się tam unikalne teksty-analizy kierunków studiów i zawodów, które mają ułatwić planowanie przyszłości przez licealistów. Co miesiąc, na stronie pojawiać się będą artykuły zagranicznych dziennikarzy, którzy na zlecenie Maturzysty napiszą o edukacji w ich krajach.

Strona zawiera też szerokie spectrum wiadomości kulturalnych. Książka, film, muzyka oraz komiksy. W serwisie znajdują się również chętnie czytane przez młodzież artykuły dotyczące gier i blogów. Nie zabrakło też rubryki opisującej życie celebrytów – w tym i części plotkarskiej. Bazę dla startującej strony stanowią materiały z dotychczasowych numerów „Maturzysty”.

Maturzysta.pl udostępnił użytkownikom możliwość współtworzenia treści serwisu. Odwiedzający, oprócz standardowych komentarzy i ocen mogą dodawać mogą swoje artykuły, zdjęcia, filmiki i mp3. Każdy artykuł zamieszczony przez użytkownika na stronie jest moderowany przez redakcję serwisu.

- Chcemy uniknąć sytuacji, w której treści o niskim poziomie trafiłyby do sieci sygnowane nazwą maturzysta.pl – tłumaczy Mariusz Drozdowski, redaktor naczelny miesięcznika Maturzysta. - W ten sposób chronimy się też przed cyberwandalizmem i spamowaniem. Jednakże osobom, które zdobędą nasze zaufanie, mamy zamiar dać większe uprawnienia - dodaje.

Twórcy, którzy przez dłuższy czas będą aktywnie tworzyć wartościową treść w portalu otrzymają uprawnienia do samodzielnego zamieszczania treści bez ich uprzedniego moderowania. Najlepsze teksty zaś będą publikowane w drukowanej wersji magazynu „Maturzysta” oraz wynagradzane wierszówką. To ma przyciągnąć do serwisu młodych zdolnych dziennikarzy.

Właściciel serwisu, wydawnictwo BDB Media, w przyszłości zamierza udostępnić na stronie materiały powtórkowe, przygotowujące do matury tylko po zalogowaniu się na niej użytkownika.
maturzysta.pl