Łukasz Szewczyk21.09.2009 (19:17)1 komentarz

Pierwszy portal archeologiczny dla dzieci

W sieci ruszył pierwszy portal edukacyjny dla dzieci i ich rodziców o tematyce archeologicznej. Projekt Klub Młodego Archeologa realizuje Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii UW. Realizacją serwisu oraz jego promocją w Internecie zajęła się agencja interaktywna Kompan.pl.
Portal www.archeodzieciaki.pl ma nie tylko uczyć dzieci archeologii, ale również spełniać funkcje rozrywkowe. Znalazło się na nim wiele gier, zabaw i quizów, które wprowadzą najmłodszych w pasjonujący świat archeologii. Całość jest przygotowana w zabawnej formie pozwalającej na naukę przez zabawę. Serwis skierowany jest również do nauczycieli, którzy poszukują ciekawych pomysłów na poprowadzenie lekcji na temat archeologii i zamierzchłych czasów naszej historii.
Główna promocja portalu rozpoczęła się w ostatnią sobotę na XV Festynie Archeologicznym, który rozpoczał się w ubiegły weekend w Biskupinie i potrwa do 27 września 2009 roku. Tegoroczna impreza pod hasłem "Polak - Węgier, dwa bratanki" poświęcona była bogatej i kolorowej kulturze węgierskiej. Oprócz wydarzeń związanych z motywem przewodnim na zwiedzających czekało mnóstwo innych atrakcji - pokazy, warsztaty, prezentacje i wystawy. Portal może być początkiem ciekawej przygody dla milusińskich.
kompan.pl

Komentarze (1 - 1 z 1)

FESTYN w BISKUPINIE cały czas trwa przecież :))) Rozpoczął się w tą sobotę a trwa do niedzieli 27.09
 0