Łukasz Szewczyk06.10.2009 (12:30)3 komentarze

Google Chrome z nowościami [wideo]

Kolejna nowość w przeglądarce Google Chrome. Do współpracy zaproszono czołowych artystów, grafików, filmowców a także projektantów mody z całego świata, aby tworzyli dzieła na nowoczesnym płótnie, jakim jest przeglądarka internetowa.
Efektem ich pracy jest ponad 100 różnych motywów będących swoistym połączeniem technologii i sztuki. Dzisiaj zostały zaprezentowane jako Motywy Artystów dla Google Chrome.
Andrzej Mleczko w Google Chrome

Andrzej Mleczko to pierwszy polski artysta, który dołączył do prawdziwie globalnego grona, w którym znaleźli się także tacy artyści, jak Jeff Koons, Jenny Holzer, Karim Rashid, Jonathan Adler, Oscar de la Renta, Anita Kunz, Tom Sachs, Kate Spade, Donna Karan, Kid Robot, Casey Reas, Dolce & Gabbana, Michael Graves, Todd Oldham, Yann Arthus-Bertrand and Mariah Carey.


- Jeśli na własnym biurku czy na ścianach możemy umieszczać ulubione obrazy, to dlaczego nie mielibyśmy wybrać sobie np. ciekawej grafiki do przeglądarki internetowej? Uważam, że to dobry pomysł i cieszę się ze współpracy z Google. Dzięki takim inicjatywom artyści mogą dotrzeć do szerszej publiczności wychodząc poza ściany galerii - powiedział Andrzej Mleczko. Owocem współpracy tego słynnego polskiego grafika z Google jest motyw dla Google Chrome, który jest już dostępny do pobrania.

Całą galerię artystów można przeglądać w Internecie. Google uruchomiło swoją przeglądarkę internetową, bazującą na Open Source, we wrześniu 2008 roku. Chrome ma na celu zapewnienie internautom z całego świata, szybszej stabilniejszej i bardziej bezpiecznej przeglądarki do korzystania ze współczesnego Internetu.
Google

Komentarze (1 - 3 z 3)

niektore z tych styli sa tak nieczytelne, ze chyba lepiej byloby wydrukowac sobie screena, powiesic na scianie i podpisac "sztuka"
 0  
Motyw James'a White'a jest świetny.
 0  
@bartheq - nieczytelne ??? o czym ty mówisz, wszystkie są bardzo czytelne, no... chyba że ktoś mieszka w stodole dla niego sztuka to pasąca się krowa ;D
 0