Łukasz Szewczyk21.02.2010 (15:23)3 komentarze

Polska gra społecznościowa w 3D

W portalu społecznościowym grono.net pojawiła się kolejna aplikacja oferująca rozrywkę w wolnych chwilach. Jest to pierwsza trójwymiarowa gra w portalu oparta na technologii Flash.
Korzystać z niej mogą zarówno zarejestrowani użytkownicy jak i osoby, które nie korzystają z grono.net. Gra zatytułowana "Przygody Piłki: Obieżyświat" jest grą w stylu Breakout. W tego typu grze górną część planszy pokrywa mur stworzony przez cegły, które rozbija się piłką. Piłka porusza się po planszy odbijając się od górnej ściany oraz bocznych. Gdy piłka spada w dolną część ekranu gra się kończy. Aby temu zapobiec, w dolnej części ekranu znajduje się imitacja rakiety ping pongowej, którą poruszamy w lewo i w prawo, co umożliwia odbicie poruszającej się piłki w górę.
Dobrze znanym klonem tej gry jest Arkanoid. Obieżyświat składa się z 10 plansz. Każda z nich to inne miejsce na świecie przedstawione w postaci obrazu, który ukazuje się w pełni po usunięciu zakrywającego go muru cegieł. Aplikacja zapamiętuje osiągnięty wynik, dzięki czemu można rywalizować o jak największą ilość punktów ze swoimi znajomymi.

Gra została stworzona przez grupę Polishwords - autorów aplikacji Ciekawe Cytaty, Quizzy i Odtwarzacz Podcastów, z których dwie ostatnie są dostępne też w wersji mobilnej. Notują one przeszło 3 mln odsłon miesięcznie i mają przeszło 170 tyś. użytkowników.
Polishwords

Komentarze (1 - 3 z 3)

durna gra dla dzieci!
 0  
To ta gra jest klonem arkanoida, a nie na odwrót. Od razu widać, kto pisał artykuł.
Ogólnie pomysł durny.
 0  
@Looser
Przecież jest wyraźnie napisane, że Arkanoid i ta gra jest klonem Breakout. Polecam google.
 0