Łukasz Szewczyk07.04.2010 (10:33)33

UOKiK: Pobieraczek.pl złamał prawo - jest kara

10 dni pobierania za darmo – to jedno z haseł reklamowych portalu pobieraczek.pl, który umożliwiał jedynie płatne pobieranie plików. UOKiK uznał, że spółka wprowadziła internautów w błąd, dlatego nałożyła na nią karę finansową i nakazała natychmiastową zmianę praktyki.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 33)

Nareszcie, należało im się!
 0  
kiedys podobna akcje miala firma domeny.pl.Niby testujesz za 1 zl przez 3 miesiace tyle ze po tych trzech miesiacachh umowa na 3 lata.Takich zlodzieji i oszustow powiini licytowac banda cwaniakow
 0  
tempaki naciagacze jedne straszyli mnie sadem jak nie zaplace dobrze im tak
 0  
Dziwi mnie to ,że tą firmą nie zajął się ZPAV,BSA i inne organizacje antypirackie.Powinni zbadać czy te pliki które oferuje serwis Pobieraczek są legalne.
 0  
@bidzis:Ty sam się naciągnąłeś. Dlaczego? "tempaki"-tak dorośli nie piszą(przynajmniej nie powinni).
 0  
qwerty1 mam wrazenie ze jestes z firmy pobieraczek.pl, nie wiem czemu. odzew bylby czyms normalnym i spodziewam sie ze spółka Eller Service z Gdańska juz zaczyna sie wybielac, wszyscy nie lubia naciogaczy to o czyms swiadczy qwerty1
 0  
Ja wiedziłąem o tym już pól roku temu, byłu takie głosy że kantują!
 0  
Pobieraczek to naciągacze - ale "ofiary " z bożej łaski to też złodzieje - chcieliście ściągać gry , muzykę ,filmy za friko z sieci a nie legalnie kupić !
Jednym słowem zrobić ze mnie frajera bo gry kupuje legalnie ! Nie żałuje was bo wy ( "ofiary " pobieraczka ) sami jesteście frajerami .
Kupuje Legalne oprogramowanie !
 0  
Owszem też się w to wkopałem i jestem szczęśliwy,że sprawa została już wyjaśniona.Co do organizacji antypirackich to regulamin pobieraczek.pl był tak bystrze sformułowany,że za zamieszczenie jakichkolwiek materiałów chronionych prawami autorskimi był odpowiedzialny użytkownik który je zamieścił,a nie firma pobieraczek.pl.Zaś John mówiąc prosto(niektórzy mogą to uznać żartobliwie) "My" rejestrując się chcieliśmy mieć dostęp do danych (gier,muzyki itp) nieobjętych prawami autorskimi,a samej wymiany plików (nie objętych tymi prawami) żaden kodeks nam nie zabrania ;]
 0  
Tylko powstaje jedno bardzo ważne pytanie - ile takich powiedzmy w prost niszowych produktów (muzyka zespołów których nie reklamuje tv i radio i nie mają kasy na promocje - bo wiadomo ze dzisiaj nie talent a reklama się liczy ) udostępnianych przez autorów za darmo znajduje się chociażby na najsłynniejszym The Pitrate BAy (dobra znajdowało bo teraz to już padł ofiarą swojej popularności i jest po nim) - ?
 0