Łukasz Szewczyk29.06.2010 (12:50)brak komentarzy

Mapy pkt.pl z Wikipedią

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne rozszerza bazę danych w swoim serwisie mapowym o treści z Wikipedii.
W ramach współpracy obu serwisów charakterystyczne punkty na mapie pkt.pl są opisane zgodnie z informacjami pochodzącymi z Wikipedią. Użytkownicy przeglądający plan wybranego miasta lub regionu uzyskują - bez konieczności dodatkowego wyszukiwania - dostęp do informacji na temat interesujących ich miejsc. W oknie wyszukiwarki pkt.pl wystarczy wpisać nazwę miejscowości, rozwinąć listę "Przydatne punkty" i zaznaczyć hasło Wikipedia. Na mapie pojawią się informacje o znajdujących się w okolicy obiektach i lokalizacjach. Na przykład: nawigując strzałkami przez centrum Warszawy użytkownik otrzymuje informacje o Pałacu Kultury i Nauki lub Kolumnie Zygmunta, a wybierając się na wycieczkę poza miasto może uzyskać wiadomości na temat atrakcji turystycznych.
Hasła z encyklopedii internetowej dostępne w serwisie www.pkt.pl/mapy to odpowiedź firmy pkt.pl na potrzeby osób szukających informacji na temat wybranych miejscowości czy lokalnych atrakcji turystycznych. Współpraca z Wikipedią umożliwia osobom korzystającym z usługi wyznaczania tras oraz zaplanowanie postoju w ciekawych miejscach. Narzędzie może być także używane w promocji miast i regionów.

Serwis www.pkt.pl/mapy to zbiór map lotniczych o wysokiej rozdzielczości przedstawiających największe polskie aglomeracje, a także map satelitarnych całej Europy. Na stronie istnieje możliwość wyznaczania trasy przejazdu z opcją dodawania miejsc postojów w podróży i wyboru dróg według wybranej kategorii: najkrótszej, bez autostrad lub pieszej.
pkt.pl

Polecamy