Łukasz Szewczyk13.11.2010 (15:20)11 komentarzy

Xbox Live dostępne dla Polaków

Polscy użytkownicy konsol do gier od kilku dni mogą korzystając z polskiej wersji platformy sieciowej Xbox Live. Obecnie z usługi korzysta 25 milionów użytkowników na całym świecie i liczba ta nieustannie rośnie.
Dokładnie 10 listopada oficjalnie ruszyła polska wersja usługi Xbox Live (www.xboxlive.pl, czyli specjalnego serwisu internetowego, przeznaczonego dla użytkowników konsoli Xbox 360. Xbox Live umożliwia pobieranie prosto do konsoli gier, wersji demonstracyjnych oraz dodatków. Serwis zapewnia również dostęp online do trybu dla wielu graczy oraz trybu współpracy. Użytkownicy mogą grać ze znajomymi z całego świata lub przeciwko nim.
Xbox Live umożliwia stworzenie profilu gracza, komunikowanie się z innymi użytkownikami, granie w gry wieloosobowe, uczestniczenie w turniejach czy kupowanie gier online. Usługa jest dostępna w dwóch wariantach - darmowym i płatnym (w drugiej opcji gracze mogą korzystać z dodatkowych funkcji). Sposobem płacenia za abonament oraz opcje dodatkowe

Użytkownicy, którzy posiadają już konto Live, ale przypisane do innego regionu, będą mogli je przenieść i połączyć je do oficjalnej sieci Live w Polsce. Co ważne, przenosząc użytkownik zachowuje swój profil, wyniki, osiągnięcia, saldo punktów i czas abonamentu. Zachowane są również wszystkie pobrane materiały, takie jak rekwizyty awatara oraz gry Live Arcade i utwory. Proces przeniesienia konta jest nieodwracalny.
Microsoft

Komentarze (1 - 10 z 11)

kinect mam,mam też ps3 i co ,?? kinect xbox360 powala teraz platforme ps3 prawde frajda z kinecta jest super tym bardziej ze możliwość przeróbki jest ,lub w nowszych wersjach będzie ..(microsoft)a co do ps3 ,hmmm??
 0  
Gratulacje, tylko 4 lata po premierze konsoli i w wersji max zubożonej chociażby do UK (tak, głupi skusiłem się i zrobiłem migrację).
 0  
Nie wiem jak można Placic za grę przez neta? To powinno być bezpłatnie! Ale Xbox chce zedrzec kasę ze wszystkich! Zaleta PS3 jest bezpłatne granie przez neta i Blu-Ray,
 0  
Z usługą LIVE miałem dostęp przy okazji kupna GTA4. Tego czasu kolega szybciej ściągnął pirata z neta i go skrakował niż ja założyłem konto na LIVE, potem na social club, potem połączyłem, i czekałem aż dostane te wszystkie maile aktywacyjne, po to by się okazało, że ich nie dostane, bo właśnie był problem z LIVE w Polsce. LIVE odstrasza. A jeśli chodzi o konsole? To się nie wypowiadam. Konsola jest zabawna dla amatorów, ale jak ktoś chce pograć na poważnie, to używa PC.
 0  
@Anon - głupoty gadasz i tyle Ci powiem. To konsole wymyślono do grania. Konsola starcza Ci na parę lat i na full detalach, a w PC musisz co kilka miesięcy zmieniać grafikę i procesor bo nie wyrabia.
 0  
"Konsola starcza Ci na parę lat i na full detalach"
Tja, porównaj sobie jakość grafiki dowolnego multiplatformowego tytułu. Jeżeli nie chce ci się daleko szukać to obadaj grę Risen. Wtedy pogadamy o grze na konsoli na full detalach. ;)
 0  
Anon: "Konsola jest zabawna dla amatorów" To żeś walnął byka. Popatrz ile tytułów wychodzi na konsole których nie ma na pc. Podaj proszę co to za gra na poważnie? SC2? Counter Strike ?
 0  
Może nie dla amatorów ale dla casuali. Takich co lubia szybko i przyjemnie i prosto. (I nie twierdzę że to coś złego)

PC to teraz głównie RTS i RPG a tych na konsole albo nie ma albo są max okrojone, żeby nie powiedzieć prostacko uproszczone. Shootery czy ścigałki są i tu i tu, MMO także. Komu się co bardziej podoba - rzecz gustu.

kamiloo - nie wiem co ty za kompa miałeś i jakie aspiracje ale jak co KILKA miesięcy zmieniałeś proca i grafike to nic dziwnego że masz złe wspomnienia.
Normalny użytkownik PC'ta kupuje POMYŚLANĄ konfigurację (i sam ją składa) i nie ma problemów z nią przez parę lat.
I jeszcze nie zrobili takiej konsoli która możliwościami graficznymi i mocą obliczeniową choćby zbliżyła się do średniej klasy PC'ta. Nie mówiąc o tych "high-end" z max najnowszymi podzespołami. Bo jeśli chcesz porównywać np. któryś z topowych modeli Alienware do np. Xbox360 to jakbyś porównał Maluszka do Ferrari.

No ale osobiście znam tzw. "pecetowców" którzy kupowali gotowego kompa w jakimś carrofourze a potem płakali "bo mi GTA nie działa"...
Jak ktoś ma takie pojęcie o PC'tach to nic dziwnego że potem pełno tekstów typu "konsole rulezzzz"... itp.

Generalnie teraz jest trend na "prosto, prościej, bezmyślnie". I tyczy to każdej dziedziny. A w multimedialnej rozrywce konsole wpasowują się w ten trend idealnie. Nic nie trzeba grzebać, myśleć, kombinować. Wkładasz płytkę i grasz.
A w PC'cie trzeba najpierw mieć pojęcie co robisz, złożyć go, odpowiednio i z odpowiednich części, a potem odpowiednio skonfigurować. Coś trzeba wiedzieć i coś umieć. A teraz niektórych to odstrasza.

Ale co kto lubi - jeden lubi prostotę i konsolę, inny lubi pogrzebać w PC'cie. A są tacy co lubią i to i to. Dla każdego coś miłego.
 0  
ciekawy - a tak na szybko - ponad 12 mln ludków w WoW'a. O ile wiem Blizz chyba póki co nie zmienil polityki odnośnie konsol.

A z ciekawości te "mnogie" ZNANE tytuły na konsole których nie ma na PC'ta to jakie tytuły? Chyba że mówimy o arkadowych maleństwach do grania w przerwie obiadowej i gierkach-demkach z LIVE'a...
 0  
Anon frajerze ale bym Cie dojechał za szerzenie głupoty... Na poważnie to grasz w simsy na kompie z tatą, jak w wannie razem siedzicie bo kupił laptopa. Pewnie nie stać Cię na konsole, nie kupiłeś, grałeś może dwa razy w media markt i teraz tak mówisz.
 0