Łukasz Szewczyk28.02.2011 (14:17)1 komentarz

Inbook.pl rusza z e-książkami

Spółka InBook poszerzyła ofertę księgarni internetowej inbook.pl o publikacje w formie elektronicznej. Na razie handel e-bookami w Polsce przynosi kilkanaście mln złotych rocznie.
Zarząd InBook stoi na stanowisku, iż przyszłość książek to właśnie publikacje w formie elektronicznej, których będzie przybywać, gdy wraz ze wzrostem sprzedaży będzie wzrastać liczba wydawców.
Taka tendencja trwa już za oceanem. Eksperci Barnes & Noble, największej sieci księgarń w Ameryce w swoim, datowanym na wrzesień 2010 roku raporcie przewidują spadek sprzedaży książek drukowanych przy jednoczesnym wzroście znaczenia książek w formacie elektronicznym. Za prognozami idą wyniki. W październiku roku 2010 Stowarzyszenie Wydawców Amerykańskich (AAP) ogłosiło raport ujawniający, że sprzedaż e-booków miała aż 9% udział w ogólnej sprzedaży książek w USA, podczas gdy w poprzednim badanym okresie było to tylko 3,3%. Dane są obiecujące i jest szansa, że w perspektywie kilku lat także i w Polsce uda się osiągnąć podobne wyniki.

- Pomimo szczególnych cech, jakie posiada książka drukowana, które możemy odczuć za pomocą zmysłów jak np. zapach czy odgłos szeleszczącego papieru, e-booki są alternatywą nowych czasów. Publikacje elektroniczne możemy szybciej pozyskać w atrakcyjnej cenie i wybranej formie przekazu. Nie zajmują one dodatkowego miejsca i stwarzają możliwość dostępu do wydań wycofanych z rynku lub publikacji autorów niszowych. Upowszechnienie e-książek w Polsce to bardzo bliska perspektywa a oferta polskich e-booków może już niebawem wzrosnąć do poziomu liczonego w setkach tysięcy tytułów - mówi Jakub Dębski, Wiceprezes Zarządu InBook.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Lepiej późno niż wcale. Trochę to trwało zanim Pan Prezes zauważył taki "drobiazg" jak eBooki w Polsce.Dla przypomnienia podaję, że zbliża się Tydzień e-książki.

InBook jakoś nie może znaleźć swojej tożsamości. Powrót i nawiązanie do nazwy może wreszcie pozytywnie wpłynie na wyniki i kurs akcji.
Szkoda tylko, że ciągle powtarzane są te same słowa "zapach", "szeleszczące" kartki. To już jest ograne, a zapomina się o ekologii.

http://4m-wydawnictwacyfrowe.blogspot.com/
wydawnictwa-cyfrowe 1.03.2011 (19:51:53)
 0