Łukasz Szewczyk15.03.2011 (11:00)7 komentarzy

Na Facebooku walczą o zmiany w ustawie medialnej

W środę Senat będzie obradował nad pilnym projektem nowelizacji ustawy medialnej, która nakłada kaganiec na internetowe serwisy VOD. Na Facebooku rusza akcja - "Wylosuj senatora i napisz mu co myślisz o cenzurze".
Społeczność internetowa zareagowała z oburzeniem na plany ustawodawcy, które nakładają na każdy serwis, mały czy duży wymogi jakie stawia się komercyjnym, dużym stacjom. Polskie firmy nie będą mogły skutecznie konkurować z serwisami VOD zza granicy, które nie podlegają tak drakońskiemu prawu. Sam projekt zagraża też wolności słowa i wartościom demokratycznym.
Aby wesprzeć działania społeczności Internautów w kontakcie z senatorami powstała specjalna strona na Facebooku o nazwie "Wylosuj senatora i napisz mu co myślisz o cenzurze". Strona pozwala wylosować senatora i wyświetla e-mail albo możliwość wyszukania innego kontaktu do niego przez wyszukiwarkę.

Strona ma ułatwić obywatelom kontakt z senatorami, którzy w środę będą obradować nad ustawą. Pojawiają się już pierwsze sygnały od osób, które wysłały mejla, że senatorzy proszą o więcej szczegółów. Do środy zostało mało czasu więc zachęcamy do kontaktowania się ze swoimi reprezentantami w Senacie.
Polishwords

Komentarze (1 - 7 z 7)

Chcieć to wy se możecie. Jam jest Donek i wiem lepiej co jest dla was dobre.
 0  
A co ten ''face-zbuk'' to jakas ''wyrocznia protestu''.Widze ze niektórzy juz o***li z tym czyms i tam protesty robia.Z głowa maja Ci ludzie niezle

Nie miałem i miec nie zamierzam konta na tym portalu i tyle.Dla mnie to jest sprzedawanie swoich danych korporacji Face-zbuk
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 15 marca 2011 o 13:36:03 przez hubertikus).
 0  
@hubertikus - to że Ty nie masz konta na Facebooku - ok, każdy powinien to uszanować, bo to Twoja indywidualna sprawa. Ale fakty są takie, że obecnie Facebook wytycza trendy w komunikacji globalnej i nawet to, że głupawo nazwiesz tą usługę "face-zbukiem" (skąd wytrzasnąłeś taki idiotyzm?), nie zmieni tego trendu. Jest tam społeczność, robi protest (w słusznej sprawie z resztą), to co Ci do tego? No chyba, że bardziej Cię bawi wysypywanie zboża na tory i pochody z widłami i transparentami po Warszawie.
 0  
To niestety jest kwintesencja platformerskiego prawodawstwa. Szybko, na kolanie, byle jak. I potem wychodzą takie kwiatki jak fundamentalna zmiana w przepisach emerytalnych ma być przyjęta w ciągu trzech tygodni...
 0  
Jeszcze troche, to pielęgniarki i kolejarze też będą protestować tylko na "fejsbuku". Ludzie, jak nie pasi jakieś działanie rządu, to się wychodzi na ulicę, jedzie pod sejm, a nie pierdzi w domu w krzesło i wypisuje jakieś pierdoły na "szajsbuku" z przekonaniem co to ja nie zrobiłem w tej sprawie. Dlatego rząd nas tak olewa i robi co chce, bo dzisiejsi ludzie poza pisaniem głupot w internecie nic nie potrafią zdziałać.
 0  
[email protected] tępota i wygoda, to twoje trendy ... jesteście pośmiewiskiem, głąby takie jak ty.
 0  
Nemedchal bych to všechno dohromady. Když se pbdooně zahlededm do daleke9 minulosti, odprade1vna majed lide9 potřebu uchove1vat informace, archivovat podobu sve9 doby, svfdch ze1žitků. Začalo to malove1nedm po jeskynedch, přes kamenne9 destičky jsme se dostali k papedru, ne1sledně k elektronicke9 formě, ktere1 se sama o sobě vyvedjed. Od disket a disků jsme pokročili k "cloudu", neboli informacedm ukle1danfdm na internet. A tak vznikly weby, blogy a pak jednoho dne Facebook. S archivaced nabytfdch informaced souvised i nutkave1 potřeba se o tyto informace podělit s ostatnedmi - sdedlet je. Videdm to na Nikolce, kterfd objeved sebemenšed kre1vovinu a hned mi jed mused uke1zat. Opět je tu vfdvoj doby a na jeho konci zase třeba ten Facebook, jako idee1lned ne1stroj na sdedlened.Dalšed potřebou je komunikace - samozřejmě je to nejlepšed tve1řed v tve1ř, ale už kdysi byl proble9m třeba s častfdm překone1ve1nedm delšed vzde1lenosti. Od kouřovfdch signe1lů jsme se dostali dlouhou cestou k telefonu a pak internetu, kde je hned několik komunikačnedch kane1lů a jednedm z nich je Facebook.Facebook tedy může pokrfdvat tve9 dalšed pudove9 potřeby, jako je to kouke1ned do zelenfdho. Můžeš je sice řešit telefonem a papedrem s tužkou, nicme9ně je to jen dalšed evoluce, ktere9 se nened nutne9 bre1nit. Předpokle1de1m, že člověk koukajedced z okna do zeleně bude daleko vedc v pohodě, když bude medt možnost kontaktu, ze1znamu a sdedlened, než ten, co bude ve sve9m bytě s oknem do zeleně izolovanfd.Socie1lned sedtě jsou přirozenfdm vfdvojem pudovfdch potřeb člověka. Teď je jejich boom, tak to mnozed použedvajed hlava nehlava jen pro ze1bavu. Však dředv se taky hre1ly dopisove9 hry, pak se blbnulo s telefonem, teď tu me1me internet. Nakonec to stejně člověka přestane bavit, dopisy pedše už jen pro svůj fačel, vole1 jen když potřebuje a i tu socie1lned sedť využije k fačelu, pro kterfd byla vynalezena. A abych zakončil myšlenku v pbdoone9m duchu - chci svoje dedtka vidět sportovat, le9zt po stromech a běhat po venku. Ale když pak přijdou domů, ať si sve9 ze1žitky zapedšou někam do sve9ho koutku na internetu a poděled se o ně s ostatnedmi. Budou tvořit, komunikovat... lepšed než tupě zedrat na televizi, jak jsme to děle1vali my :) Samozřejmě to ale nesmed bfdt jedinfd způsob dome1ced ze1bavy, stavebnice a knedžky majed prioritu :)
JUzcnHlVAWaWkeupDV 4.05.2012 (14:56:07)
 0