Łukasz Szewczyk26.01.2012 (12:55)37 komentarzy

Zbigniew Hołdys znika z Facebooka. Zrobił się chlew

Zbigniew Hołdys to jeden z nielicznych muzyków, który popiera przyjęcie umowy ACTA przez Polskę. To spowodowało, że pod adresem muzyka internauci publikują wiele niepochlebnych komentarzy. Efekt? Hołdys znika z Facebooka.
Od kilku dni internauci walczą ze Zbigniewem Hołdysem, który otwarcie popiera zapisy umowy ACTA zaostrzające walkę z piractwem w Internecie. To nie podoba się internautom, którzy przyzwyczaili się, że w Internecie wszystko dostępne jest za darmo, w tym także nielegalne pliki z muzyką czy filmami.
Poparcie dla ACTA spowodowało wiele wulgarnych zachowań internautów pod adresem muzyka. Powstały także strony internetowe m.in. "Gdyby nie mózg, byłbym jak Zbigniew Hołdys" lub "Usuń Hołdysa z internetu". Dlatego Zbigniew Hołdys postanowił zamknąć swoje konto na Facebooku. "Żeby nie był, że to atak hackerów: sam przymknąłem swój fan page na fb. Muszę odpocząć, posprzątać, przewietrzyć" - napisał muzyk w serwisie Twitter.

W rozmowie z Pressem muzyk przyznaje, że "zrobił się chlew". W wywiadzie dla TOK FM muzyk dodał: - Ja to znoszę spokojnie. Mnie nie można obić w internecie. Mam swoje życie, swoje lata, doświadczenia. To nie jest największa trauma (...) Ludzie są wściekli. A niektórzy prymitywni. To cienki żart napisać "Hołdys to ch.." i wkleić to 50 razy.

Zbigniew Hołdys zapewnia jednak, że planuje powrót na Facebook za kilka dni.
gazeta.pl/TOK FM/Presserwis

Komentarze (1 - 10 z 37)

Opinie Holdysa nt. ACTA nie sa obiektywne i nie nalezy ich wogole wysluchiwac!!!Popierajac zapisy ACTA Pan ten reprezentuje interesy tylko i wylacznie swoje i waskiej grupy organizacji do ktorych nalezy, a niemajacych przy tym nic wspolnego z obrona interesow artystow, ktorych dymaja na grube miliony!!!
 5  
Komentarz usunięty przez ACTA
 2  
Holdys to frajer i tylko tyle
 7  
Hołdys a kto to wogóle ? Jakiś nowy rodzaj obuwia.
 10  
KOMENTARZ USUNIĘTY PRZEZ ACTA
 2  
hahahahahahahahah żeby to jeszcze był artysta xDDD
 9  
Niby rezygnuje, a jednak za kilka dni ma wrócić. Zawracanie gitary.
Wypite hektolitry goudy za młodu często skutkują niestabilnością emocjonalną na starość. Szkoda, że Hołdys nie zdaje sobie sprawy jaką stał się żałosną karykaturą samego siebie sprzed lat. Prawie jak Grzegorz Lato albo Lech Wałęsa.
Admiral18 (usunięte konto #15356) 26.01.2012 (13:33:34)
 14  
@Admiral18 Masz i rację. Ale użytkownik @klik pisze np. że poglądy Hołdysa nie są obiektywne, większej bzdury nie słyszałem, to są jego poglądy więc jakim cudem miały by być obiektywne?! Są subiektywne bo Hołdys pisze o kradzieży efektów pracy w postaci plików mp3, których @klik ma pewnie na dysku po brzegi a na których m. in. Hołdys traci zarobek. Najbardziej mierzi to, że ludzie nie potrafią podjąć dyskusji, tylko prymitywnymi zdankami pełnymi wulgaryzmów udowodnić, że Hołdys jest chu*em - co ma piernik do wiatraka? Gdzie tu polemika? Czyżby o zniesienie ACTA walczyli tylko tacy prymitywi? Sam nie popieram ACTA (przez wzgląd na ochronę danych osobowych), ale jeśli dołączam tym samym do grupy prymitywów to może jest już najwyższy czas poprzeć muzyka i nie przyznawać się głośno do swoich poglądów, bo przecież Ci "obrońcy" ponoć o wolność słowa właśnie walczą, to dlaczego odmawiają jej Hołdysowi. Hipokryci?
 1  
"To nie podoba się internautom, którzy przyzwyczaili się, że w Internecie wszystko dostępne jest za darmo, w tym także nielegalne pliki z muzyką czy filmami."
To nie dlatego są protesty w sprawie ACTA.
Przepisy te stwarzają pole do nadużyć oraz w oczywisty sposób pominęły wszelkie procedury demokratyczne. Po co obalać komunizm jeśli korporacje mają go zastąpić ?
I nie mylić obrony o wolność wypowiedzi i procedur demokratycznych z popieraniem piractwa !

Dużu w temacie mozna znaleźć na di.com.pl oraz sewisie VOGLA
 4  
Może ACTA go usunęła?
 5