Łukasz Szewczyk08.02.2012 (19:03)brak komentarzy

Empik stawia na e-handel. Michał Grom w zarządzie

Rada Nadzorcza NFI Empik Media & Fashion powołania Michała Groma do zarządu spółki. Będzie odpowiedzialny za rozwój handlu internetowego w spółce.
Powołanie Michała Groma do zarządu spółki jest związane z dynamicznym rozwojem internetowego kanału sprzedaży Grupy EM&F, który od kilku lat jest jednym z najistotniejszych celów strategicznych Grupy. Grom jest odpowiedzialny w Grupie EM&F za sprzedaż w kanale internetowym oraz nadzoruje działania związane z tym obszarem w spółkach z portfolio Grupy. Jak napisano w komunikacie, jego doświadczenie w prowadzeniu działalności w szeroko rozumianym obszarze e-commerce oraz kwalifikacje z tego zakresu, mają przyczynić się do wzrostu wartości Grupy EM&F.
Michał Grom pracuje w Grupie EM&F od 2005 roku - początkowo na stanowisku Dyrektora ds. e-commerce, a od 2010 roku jest Prezesem E-commerce services Sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za budowanie handlu internetowego w ramach całej Grupy EM&F. Od 2005 do 2011 roku jako Członek Zarządu Empik był odpowiedzialny za rozwój biznesu e-commerce, IT (rozwiązań zarówno detalicznych, jak i e-commerce), zarządzanie danymi oraz strategię IT w ramach Grupy Empik. W latach 2010-2011 był Członkiem Zarządu Virtualo Sp. z o.o. (dystrybutor e-booków oraz digitalizacja treści), gdzie zajmował się rozwojem biznesu oraz wsparciem technologicznym. Wcześniej - w latach 2002-2005 - był zatrudniony w RUCH jako Dyrektor departamentu IT.