Łukasz Szewczyk22.02.2012 (11:16)37 komentarzy

NaTemat.pl - ruszył nowy portal Tomasza Lisa

Ruszył portal Tomasza Lisa - NaTemat.pl, który ma być opiniotwórczą platformą publicystyczno-informacyjną służącą do wymiany opinii i informacji. Blogi dla serwisu poprowadzą znane osoby, m.in. Janusz Palikot, Nergal, Borys Szyc czy też Kuba Wojewódzki.
Pod adresem www.NaTemat.pl dostępny jest już zapowiadany od dawna, nowy projekt internetowy Tomasza Lisa oraz grupy medialnej NextWeb Media. Redaktorem naczelnym projektu jest były dziennikarz Polsatu Tomasz Machała. Jak zapowiadają twórcy, nowa strona ma stanowić forum do wymiany myśli w kilku głównych kategoriach tematycznych - Wydarzenia, Pieniądze, Kultura i styl oraz Sport. NaTemat.pl ma być serwisem informacyjno-publicystycznego, który będzie pisał o wszystkich najważniejszych sprawach. Będzie stawiał też na dużą ilość treści własnych.
"Uwaga - nie mówię wcale, że kpią i krytykują, a nam i tak się uda. Tak, wierzę że się uda, ale nie mam tej pewności. Nigdy jej w momencie startu nie miałem. Pewności nie mam i dziś. Ale mam wielką wiarę, gdy patrzę na lidera naszego projektu Tomka Machałę i na 22 młodych ludzi, z którymi ruszył on na podbój internetu. Czuję ich wiarę, dobrą energię, widzę ich pracowitość, poświęcenie. Super, to jest fantastyczny punkt wyjścia" - napisał na blogu Tomasz Lis.

Zarówno Tomasz Lis jak i Tomasz Machała - prowadzący projekt - stawiają sobie za cel redefinicję dziennikarstwa w Internecie. Przekonują, że rezygnują z mainstreamowego wyścigu o newsy, stawiając na solidne i rzetelne treści, pogłębianie informacji oraz wywoływanie debat w istotnych sprawach. Jak zapewniają, żadna z publikowanych informacji w serwisie nie będzie anonimowa, podpisana będzie imieniem i nazwiskiem autora, dodatkowo opatrzona zostanie komentarzem eksperta z danej dziedziny.

Nowy serwis połączy także blogi osób, kształtujących polską debatę publiczną w różnych dziedzinach. Swoje blogi dla serwisu będą pisać, oprócz Tomasza Lisa i Tomasza Machały, między innymi tak znane nazwiska jak: m.in. Nergal, Janusz Palikot, Borys Szyc, Mariusz Czerkawski, Urszula Dudziak, Olga Frycz, Justyna Kowalczyk, Aleksander Kwaśniewski, Natalia Lesz, Leszek Miller, Karol Okrasa, Jacek Poniedziałek, Beata Sadowska, Tomasz Sikora, Maja Włoszczowska, Adam Wójcik, Piotr Milewski, Krystyna Kofta, Gosia Baczyńska, Tadeusz Bartoś, Andrzej Blikle, Krzysztof Bosak, Irena Eris, Roman Gutek, Michał Kamiński, Beata Kempa, Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Łapanowski, Wojciech Olejniczak, Witold Orłowski, Ryszard Petru, Marek Siwiec, Kazimierz Sowa czy Magda Gessler.

Lista znanych blogerów piszących naTemat.pl będzie poszerzana. Dzisiaj dołączył m.in. Kuba Wojewódzki - Wielu znanych blogerów przeniosło się na nasza platformę - zapowiedział podczas konferencji prasowej Tomasz Machała. Twórcy serwisu nie ukrywają, że blogerzy blogują za darmo, w zamian mogą liczyć m.in. na większą rozpoznawalność (np. cytowanie ich wpisów przez inne media).

W serwisie zastosowano modułowy układ treści na stronie głównej, który podkreśla dynamikę naTemat.pl. Codziennie strona główna może wyglądać inaczej, przez co odchodzić będzie od utartych, monotematycznych standardów panujących w portalach informacyjnych. Zrezygnowano z mechanizmów generujących puste odsłony oraz mylnych tytułów treści. Postawiono natomiast na mocne wykorzystanie social mediów, w tym systemu komentarzy przez Facebooka. Jak twierdzą autorzy - dzięki takiej konstrukcji serwisu znacznie zwiększa się reading experience użytkowników.

Serwis będzie utrzymywał się z reklam, ale twórcy serwisu zapowiadają że będą korzystać z nowych rozwiązań reklamowych, takich jak PowerContent, patronaty w głównych kategoriach serwisu, sponsoringi blogów liderów opinii oraz brandingi sekcji tematycznych. - Wszystko co zarobimy będzie inwestowane w rozwój serwisu - zapowiada Tomasz Lis. Obecnie strona ma kilku reklamowych partnerów, wśród nich m.in. sieć Play czy PZU.

W najbliższych tygodniach powstanie także mobilna strona serwisu do przeglądania na ekranach telefonów komórkowych oraz tabletów.

Komentarze (1 - 10 z 37)

dzieciarnia na informatyce robi lepsze strony PORAZKA!!!
 4  
Co to ma być? Straszny chaos na tej stronie, wielkość czcionek chyba dla osób niedowidzących...
 1  
a kolory palikotowoplatformowe podobaja sie???
 6  
Nergal
Janusz Palikot
Aleksander Kwaśniewski
Leszek Miller
Wojciech Olejniczak
Marek Siwiec....
SPADAJCIE!
lemingi platformiano lewackie chyba byly targetem tego portalu
 8  
Wiadomo o tym portalu z grubsza tyle, że ma być podobny do innego portalu. Nic tak nie dodaje prestiżu atrakcyjnym reklamowo "targecie" jak modne okularki, fikuśny szaliczek i używanie amerykańskich (bo przecież nie angielskich) słownych wrzutek. W przypadku portalu Tomasza Lisa takim słownym abrakadabrem jest "hufinkton połst". Łaaał:)

Inspiracją dla Tomasza Lisa jest rzeczywiście blogerski portal. Jednak nie ten hiperamerykański tylko nasz swojski salon24.pl. No bo nie może tak być żeby w internecie pleniły się same "faszystowskie" inicjatywy niewiadomego pochodzenia. Czas na rozsądek, czas na obiektywizm, czas na profesjonalizm Tomasza Lisa ;-)

Czas uczesac wasze mozgi, ladnie, z grzywka a la Tomek Lis.
 8  
No ale lewica karmi sie najlepiej jak jest kryzys.
 1  
HAHAHA
"Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę!"
 4  
MAsz calkowita racje Lewica nie wierzy w Ludzi , przykladem jest ZUS
 1  
Powiem krótko: portal od strony wizualnej OK, nie mniej będzie tam tego za dużo, zważywszy na ilość blogujących.
Mnie to już na starcie zniechęciło i pewnie wiele osób będzie biło się z myślami, czy dać się wciągnąć w ten projekt, czy już z miejsca sobie odpuścić - wychodząc z założenia, że nic się przecież nie traci.
Znając jednak tych, którzy jak stado owiec - że tak sobie niewinnie zażartuję, lubią pędzić za trendami i czymś co wydaje się świeże, więc pewnie ów portal znajdzie swoich stałych odbiorców
K l i n (usunięte konto #3093) 22.02.2012 (12:56:55)
 2  
powyższe komentarze EMPIRYCZNIE dowodzą, że trzeba takiego portalu, innych opinii, odmiennych stanowisk. I możecie bluzgać sobie i obrażać innych ale...nic tego nie zmieni. Miłego leczenia zgagi jedyni prawdziwi Polacy :D
 8