wikma28.02.2012 (19:15)2 komentarze

Wschodnia Afryka bez internetu przez... kotwicę statku

We wschodniej Afryce drastycznie zmniejszyła się prędkość połączeń internetowych, po tym jak jeden ze statków rzucając kotwicę uszkodził kabel przesyłowy.
Jeden z okrętów czekających na wpłynięcie do portu w Mombasie postanowił zacumować u wybrzeży Kenii, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz rzucania kotwic. Niefortunna decyzja jest bolesna w skutkach dla mieszkańców krajów Afryki Wschodniej (Kenii, Rwandy, Burundi, Tanzanii, Etiopii, Południowego Sudanu). Okazało się, że statek przeciął kabel przesyłowy firmy Teams (The East African Marine Systems), która dostarcza internet do tych miejsc.
Zniszczony kabel, to jeden z trzech przewodów w tym regionie zainstalowanych pod poziomem morza. Przedsiębiorstwo zakomunikowało, że naprawa linii może potrwać nawet dwa tygodnie. W tym czasie prędkość połączeń internetowych spadnie aż o 20 procent. Poszkodowana firma przerzuciła swoje połączenia na kabel firmy Seacom.

Odkąd internet we wschodniej Afryce zależy od podmorskich kabli, dostęp do sieci w Kenii wzrósł z 1,8 do 3,1 miliona mieszkańców.
bbc.co.uk

Komentarze (1 - 2 z 2)

opjoj :(
 1  
"uszkodził kabel przesyłowy."
nie lepiej światłowód?

PS. Siema nowy Redaktorze!
 0