wikma08.03.2012 (16:23)2 komentarze

Rekordowe 4,5 mln zł na Allegro dla Fundacji WOŚP. Co najdroższe?

W ciągu niemal trzech miesięcy użytkownicy serwisu Allegro zebrali dla WOŚP rekordową sumę 4 468 156 PLN, pobijając tym samym zeszłoroczny rekord o prawie milion złotych. Jak prezentuje się lista 10 najdroższych przedmiotów?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty uroczyście zagrała 8 stycznia, ale zbiórka pieniędzy rozpoczęła się wcześniej. Już na początku grudnia zeszłego roku wystartowała specjalna charytatywna platforma aukcyjna aukcje.wosp.pl, zbudowana przez Allegro na rzecz Fundacji WOŚP.
Ponad 50 milionów PLN zebrano podczas tegorocznego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Serwis Allegro po raz dwunasty zagrał wspólnie z Fundacją WOŚP. 1 grudnia 2011 roku wystartowała platforma aukcyjna aukcje.wosp.pl, przygotowana specjalnie na potrzeby akcji. Znalazły się na niej oferty wystawione przez Użytkowników Allegro oraz aukcje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez gwiazdy, polityków, dziennikarzy. Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich przedmiotów zasilił konto Fundacji WOŚP.

Ponad 119 tysięcy aukcji wystawili Użytkownicy serwisu Allegro na platformie aukcje.wosp.pl. Złożonych zostało 172 tysiące ofert kupna. Ponad 50 tysięcy Użytkowników zawarło transakcje na spodziewaną kwotę 4.469.156 PLN.

TOP 10 Najdrożej sprzedanych przedmiotów

RAJDOWE PORSCHE CAYENNE ADAMA MAŁYSZA !!! 233700.00

'Amerykański Chopper' od Paul Jr. Designs 110100.00

Marcin Gortat - zaproszenie na mecz gwiazd NBA!!! 61100.00

Złoty numer GG:20 dla dzieciaków! 50100.00

Bilet na mecz otwarcie EURO 2012 od firmy Carlsberg 36900.00

Pióro Lecha Kaczyńskiego 35300.00

Wizyta w Parlamencie Europejskim od Jerzego Buzka 30100.00

Voucher na mecz otwarcia Mistrzostw EURO 2012 25655.00

Złote serduszko nr 200! 23000.00

Jezioro Charzykowskie 20100.00

Komentarze (1 - 2 z 2)

Wow! Kto kupił Jezioro Charzykowskie za 20 tys.? Fajnie mieć własne jezioro.
 2  
Ja ogolnie jestem przeciwny tej calej zbiorce. Ale nie pomocy tym dzieciom bo to co innego. Bo w normalnym kraju jesli jest zbiurka pieniedzy i wlacza sie w to instytucja publiczna jaka jest ministerstwo zdrowia a zbiurka jest finansowana z publicznych pieniedzy ( czas antenowy w TVP, ochrona policji) to przetargi powinny być transparentne. Dlatego nie rozumiem dlaczego mimo zarzutow NIK i innych obserwatorów nie zostały postawione nikomu zarzuty nie gospodarności. Lub opinia publiczna sie tego nie dowie. A mionowicie o tym, że łóżka za ktore szpital płacił z publicznych pieniedzy kosztowały okolo 400 zl a za pieniadze zebrane ze zbiorki placomo 1000 zl . Czyli cena wzrosła 600 zl? pytanie dlaczego. I tłumaczenie ze to szukanie dziury w calym jest zadnym tlumaczeniem lub mowienie " wazne ze w ogole kupili", no nie do konca bo mamy prawo i wszyscy go przestrzegajmy i jesli prawo w tym miejscu zadzialo okazalo by sie ze sprzetu moze byc znacznie wiecej za mniej pieniedzy. Po drugie taka akcja jest tak na prawde nie potrzebna. I gadanie że gdyby nie ta akcja to dzieci spałty czy rodziły sie na podłodze to jest bajka wsadzana ludziom przez media. Czyli mam rozumiec ze przed ta akcja dzieci tak wlasnie sie rodziły ?. Wiem że doslownie tak nie było ale takie myslenie narzucaja media. Co do wypowiedzi "że możńa podziekować prawicowym politykom" że nie ma sprzetu to jest jedno wielkie zakłamanie. Bo prawica owszem nie jest sceptyczna takim zbiorkom nawet wiecej prawica nie naklada na to podatkow bo ludzie chca zrobić ściepe niech robia i państwu od tego wara ale prawica nie obniza poto podatki by gospodarka lepiej funkcjonowała i generowala takie zyski by ludzie nie myusieli sie zrzucac, po drugie prawica broni swojego kraju i nie robi ze słowa "patriotyzm", tak jak SLD słowa przestażałego na rzecz Wspólnej Europy a co za tym idzie nie pozwala na żadne obciazenia naszej gospodarki, ( pakiet klimatyczny, pakiet fiskalny, i inne bzdury ) to wtedy stac nas na sprzet do szpitali. I jeszcze raz powtarzam aby nie było takiego kłamstwa jak do tej pory Prawica nie jest przeciwna takim zbiorkom ale niech instytucje wymiaru sprawiedliwosci dzialaja a nie tylko są.
 0