Łukasz Szewczyk26.04.2012 (13:58)4 komentarze

Euro 2012 w sieci: Polskie stadiony przegrywają z ukraińskimi (infografika)

Wśród internetowych serwisów stadionów Euro 2012 najlepiej wypada strona ukraińskiej Donbass Areny - twierdzą eksperci z agencji interaktywnej Autentika, którzy do internetowych stron polskich stadionów mają długą listę zarzutów.
Specjaliści agencji interaktywnej Autentika przeanalizowali dostępne dziś w sieci internetowe serwisy stadionów piłkarskich i wskazali ich mocne i słabe strony. Ich wnioski zostały opublikowane w formie miniraportu i infografiki. Całość materiału pomimo ironicznego tonu zmusza do gorzkiej refleksji na temat dbałości organizatorów o ważne komunikacyjne detale.
Jestem w stanie zrozumieć, że gospodarze Euro 2012 mają trudności z budową stadionów, autostrad i innych złożonych inwestycji. Ale nie przyjmuję do wiadomości, że można zignorować tak prostą rzecz jak dobrze zaprojektowane i użyteczne dla kibiców serwisy WWW!
- mówi Michał Samojlik, Prezes Zarządu Autentiki.

Prawdopodobnie większość kibiców przyjeżdżających na mistrzostwa Europy w piłce nożnej będzie szukała informacji w sieci na oficjalnych stronach. Niektórzy zrobią to jeszcze przed przyjazdem, inni będą to robić już na miejscu korzystając ze smartfonów. Niestety, srogo się zawiodą, ponieważ pod tym względem gospodarze Euro 2012 (a szczególnie strona Polska!), są bardzo słabo przygotowani. Wystarczy obejrzeć oficjalne strony www stadionów, na których odbędą się mecze, aby przekonać się jak bardzo zaniedbano tę ważną kwestię.
Autentika

Komentarze (1 - 4 z 4)

I pewnie firma Autentika będzie chciała zostać wybawicielem tej sytuacji oczywiście za grube pieniądze.
 6  
Ale te strony już powstały i budżety na nie zostały wydane:)
 1  
Żeby przegrywać z banderowcami okupującymi nasz Lwów . WSTYD !!!
 1  
Eksperci z agencji interaktywnej Autentika - brzmi dumnie, ale co to jest Autentika ? Jestem w stanie zrozumieć, że gospodarze Euro 2012 mają słabe serwisy www, ale nie przyjmuję do wiadomości że teraz każda bardziej lub mniej anonimowa firma będzie robiła sobie samozwańczy audyt a ich prezes będzie się wymądrzał i robił sobie darmową reklamę.
 5