Łukasz Szewczyk14.06.2012 (15:05)brak komentarzy

Google przeszukuje internet dla Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska zakończyła współpracę z NetSprint w obszarze przeszukiwania internetowych zasobów internetu. Od czerwca w wyszukiwarce WP.pl pojawią się wyniki Google.
Od początku czerwca 2012 roku portal Wirtualna Polska przy wyszukiwania (szukaj.wp.pl) korzysta z silnika Google. Tym samym zakończona została współpraca partnerska Wirtualnej Polski i NetSprint w zakresie silnika wyszukiwarki.
Zmiana ta nie oznacza jednak zakończenia współpracy Wirtualnej Polski z NetSprint.
W dalszym ciągu będziemy natomiast rozwijać sieć Adkontekst, tym bardziej, że oferuje ona niestandardowe, intertekstowe formy reklamowe, dostępne wyłącznie w sieci reklamowej WP.PL i NetSprint. Adkontekst emituje w tej chwili kontekstowo reklamy w ponad 2 tys. polskich portali i serwisów
- wyjaśnia nam Katarzyna Halicka z biura prasowego Wirtualnej Polski.

Jak dodają przedstawiciele spółki NetSprint, zmiana zasad współpracy w obszarze wyszukiwania wynikała z faktu, że pomimo stabilnego udziału silnika wyszukiwarki NetSprint w rynku, w dłuższej perspektywie Google jest rywalem w tym obszarze trudnym do pobicia. NetSprint podkreśla jednak, że dalej będzie oferował wyszukiwarkę do przeszukiwania zasobów internetu, w modelu white label.