Łukasz Szewczyk05.10.2016 (20:08)brak komentarzy

Wzruszające "Obce niebo" premierowo w HBO i HBO GO (wideo)

Na antenie HBO i w serwisie HBO GO zadebiutuje "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego. Jest to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Froling.
Plakat "Obce niebo"
Plakat "Obce niebo"
Basia i Marek od dwóch lat mieszkają w Szwecji wraz z dziewięcioletnią Ulą. Na skutek niewinnego kłamstwa dziewczynki, jej losami zaczyna interesować się owładnięta obsesją perfekcyjności pracownica opieki społecznej Anita. Przekonana o słuszności szwedzkiego prawa pozornie robi wszystko dla dobra dziecka. Szwedzka opieka społeczna potajemnie przekazuje Ulę rodzicom zastępczym.
Polska matka i ojciec mogą spotykać się z córką wyłącznie w wyznaczonym miejscu pod okiem przedstawicieli opieki społecznej i nowych rodziców Harriet i Bjorna. Trzy kobiety: Basia, Harriet i Anita walczą o dziecko. Dziewczynka staje się ofiarą ich najlepszych intencji.

Rodzice Uli muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

Dariusz Gajewski, autor obsypanej nagrodami "Warszawy", w swoim nowym filmie opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Obraz trzyma w napięciu niczym najlepszy thriller. To opowieść o ludziach, którzy w obliczu dramatycznych wydarzeń zdają sobie sprawę, jak bardzo się kochają.


Telewizyjna premiera filmu "Obce niebo" na antenie HBO w niedzielę - 9 października 2016 roku o godz. 20.20.