Łukasz Szewczyk05.07.2017 (13:37)1 komentarz

W Polsce kręcą gangsterski film Bollywood. Premiera w 2018 roku

Rozpoczęły się zdjęcia do polskiej produkcji kina bollywoodzkiego w pakistańskim wydaniu. Po raz pierwszy w historii tego gatunku większość fabuły filmu toczyć się będzie za granicą, a dokładniej w Polsce. Obraz powstanie w koprodukcji Lightingale Pictures w Pakistanie, Studia AGART i Benetone Films. Premiera filmu w naszym kraju planowana jest na styczeń 2018 roku.
Maya Ali i Ali Zafar
Film "Teefa in Trouble" (" Teefa w tarapatach") utrzymany zostanie w konwencji komedii gangsterskiej. Będzie on opowiadać historię Anyi, mieszkającej w Polsce młodej dziewczyny, która przygotowuje się do ślubu zaaranżowanego przez jej ojca. Wychowana w Europie przyszła panna młoda nie ma ochoty przystawać na obowiązujące w rodzimym kraju obyczaje, w konsekwencji ucieka sprzed ołtarza. Rozwścieczony ojciec Anyi zatrudnia Teefę, który przyjeżdża z Lahore (Pakistan), aby ją odnaleźć. Nie spodziewa się jednak, że kobieta chętnie pozwoli się porwać w podróż swojego życia.
- Cieszymy się, że do naszego przedsięwzięcia udało się zaangażować znanych aktorów kina bollywoodzkiego. W rolę Anyi wcieli się Maya Ali, natomiast odtwórcą roli tytułowego bohatera będzie znany bollywoodzki aktor Ali Zafar, dla którego ten film stanowi debiut w rodzimym Pakistanie. Natomiast, legenda kina pakistańskiego Javed Sheikh odegra postać srogiego ojca Anyi. W pozostałych rolach wystąpią znani polscy aktorzy - mówi Dawid Szurmiej, polski producent filmu.

Do produkcji filmu zaangażowane są również znane postacie polskiego show-biznesu, w tym Michał Piróg. Odpowiadać on będzie za kwestie choreografii w filmie, a za sceny kaskaderskie dwukrotnie nominowany do nagrody Taurusa, odpowiednika kaskaderskich Oscarów, Zbigniew Modej. Polskim producentem przedsięwzięcia jest Dawid Szurmiej ze Studia AGART.

Zdjęcia potrwają około 30 dni, i realizowane będą one głównie w Warszawie, m.in.: na terenie Starego Miasta, w Teatrze Wielkim, a także w dawnej fabryce FSO na Żeraniu. Przez kilka dni ekipa filmowa będzie kręcić w wielu malowniczych miejscach w Polsce.

- Warszawa w naszym filmie ma swoją własną rolę do odegrania, gdyż znacząca większość filmu zostanie nakręcona właśnie w Polsce. Jest to świetna okazja do zaprezentowania miasta szerszej publiczności z Indii czy Pakistanu, którzy obejrzą film. Mamy również nadzieję, że polscy widzowie ujrzą dzięki naszej produkcji swoją stolicę w nieco innej perspektywie, z nutką orientu. Szczególnie chcieliśmy podziękować Teatrowi Wielkiemu za udostępnienie gmachu budynku na potrzeby produkcji naszego filmu - dodaje Dawid Szurmiej.

Dystrybucja kinowa filmu planowana jest na 15 grudnia 2017 roku. W Polsce premiera obrazu odbędzie się na początku 2018 roku.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nie prawda! Nie jest to pierwszy gangsterski film kina bollywoodzkiego nagrywany w Polsce! Jest już film pt. "Kick" z 2014r. Akcja tego filmu rozgrywa się częściowo w Warszawie. Warszawa. Lekarka psychiatrii Shaina poznaje detektywa Himanshu, który prowadzi śledztwo w sprawie złodziejskiej szajki. W łówne role wcieli się Jacqueline Fernandez jako Shaina Mehra oraz Abdul Rashid Salim Salman Khan (Salman Khan I) jako Devi Lal Singh / Devil.
 0