Antonio Skrzypek27.02.2019 (12:23)

Sale weselne w stylu boho - jak tego dokonać?

W czasach, gdy większość z nas stale gdzieś goni, żyje w miastach przepełnionych nowoczesnymi rozwiązaniami coraz częściej szuka się naturalności i spokoju. Dotyczy to również organizacji ślubów i wesel. Wiele Młodych Par, zwłaszcza tych na co dzień funkcjonujących w dużych aglomeracjach stara się, by ich uroczystość była innowacyjna, ale w naturalnej odsłonie.
boho
Charakterystyka stylu boho
Na początek krótka charakterystyka stylu boho. Łączy on w sobie na pozór niepasujące do siebie elementy jakimi są hipisowskie barwy, nieco surferskiego luzu, a także oryginalności bohemy. Sama nazwa wywodzi się od słowa bohema, które w języku francuskim oznacza cyganerię. Mowa tutaj o środowiskach artystycznych, które w swoim czasie głośno okazywały dezaprobatę dla norm społecznych, konwenansów,a także materializmu. W dzisiejszych czasach styl boho jest obecny przede wszystkim w modzie. Tam przejawia się orientalnymi deseniami, etnicznymi i florystycznymi wzorami, a także długimi i zarazem luźnymi spódnicami, czy też jeansowymi kurtkami i kolorowymi tunikami. Te elementy zestawiane są z futrzanymi kamizelkami, szerokimi paskami, dużymi torbami oraz kapeluszami. Nieodłącznym szczegółem będą tu także w sporych ilościach nakładane naszyjniki i bransoletki. Dzięki takim zestawieniom uzyskuje się niezobowiązujący strój, pełny barw, który będzie bardzo komfortowy.
Sala weselna
Sala weselna
Sale weselne - jak urządzić?
Choć wydawać by się mogło, że wesele w stylu boho powinno się odbywać wyłącznie w plenerze to jednak istnieje cała gama dekoracji, które wypełniając sale weselne nadadzą im niepowtarzalnego klimatu. Ma on być jednocześnie artystyczny, luźny oraz szykowny i przemyślany. Zaczynając od samego początku, mianowicie ceremonii zaślubin Młoda Para powinna zdecydować się na mały kościółek na obrzeżu miasta, bądź na wsi. Jeśli natomiast w grę wchodzi jedynie ślub cywilny to warto wybrać plener na miejsce uroczystości. Z kolei sale weselne powinny być pozbawione monumentalnych kolumn, czy bardzo nowoczesnych wnętrz. Przejrzeć natomiast należy sale weselne, które nawiązują do np. klimatu stodoły. Dobrze sprawdzą się sale weselne umieszczone w plenerze drzew i łąk. Co do samego wnętrza to należy zadbać o spójność dodatków ze stylem boho. Wykonane powinny one zostać z lnu, czy juty, które będą dobrze współgrały z bardziej eleganckimi materiałami satynowymi, bądź jedwabnymi. Co do oświetlenia warto zrezygnować z nowoczesnych ledów na rzecz lampionów, bądź lamp z ciepłym, naturalnym światłem. Bardzo dobrze sprawdzą się również rozstawione po całej przestrzeni świece. W niej będą dominowały również dekoracje kwiatowe, zdominowane przez zieleń. Odpowiednie sale weselne, które można zaaranżować w stylu boho można szukać w internecie za pośrednictwem wyszukiwarki. Wpisać wystarczy hasło z interesującym nas rejonem np. sale weselne bielsko biała. W wynikach z pewnością pojawią się takie portale jak https://wedding.pl/. Sale weselne można również znaleźć poprzez siatkę znajomych, którzy już organizowali swoje przyjęcia weselne, bądź byli na podobnej uroczystości.

Sala weselna
Sala weselna
Nie tylko sale weselne w stylu boho, ale także Młoda Para!
Styl boho musi wyjść również poza sale weselne, a mianowicie na stroje Młodej Pary. Zwolenniczki takiego rozwiązania będą stawiały na luz i nieskrępowanie przejawiające się w sukni ślubnej, fryzurze, a także makijażu. Zaczynając od końca make-up będzie bardzo subtelny, raczej nawiązujący do no make - up. Z kolei jeśli chodzi o fryzurę to zdecydowanie odejść należy od precyzyjnie upiętych koków, a zwrócić się w stronę rozpuszczonych włosów, luźno spiętych warkoczy lub fal i loków. Jako ozdoby powinny zostać zastosowane kwiaty, opaski, czy wianki. Zdecydowanie dobrym kierunkiem będą także hipisowskie wstawki w postaci piórek. Natomiast suknia ślubna będzie o dość luźnym, długim kroju. Może to być dopasowana góra i delikatnie rozkloszowany dół, który nada zwiewnego charakteru. Jeśli chodzi natomiast o Pana Młodego to zdecydowanie odejdzie on od tradycyjnego smokingu, czy fraku, a wybierze kolorowy garnitur, koniecznie z szelkami i kolorową muchą. Tradycyjna biała koszula natomiast zazwyczaj zostaje zastąpiona kolorami pastelowymi.