Łukasz Szewczyk10.04.2013 (12:22)3 komentarze

Znani rodzice spocie akcji "Ratuj Maluchy" (wideo)

Znani rodzice wzięli udział w spocie akcji społecznej, który zachęca do włączenia się w akcję "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też" i do zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne.
Znani rodzice - Joanna Brodzik, Katarzyna Cichopek, Paulina Holtz, Joanna Kupińska, Aneta Zając, Dariusz Basiński, Marcin Dorociński i Mariusz Jakus - w przygotowanych spotach mówią dlaczego politycy chcą wysyłać sześciolatki do szkół i protestują przeciw reformie.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczęły zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!". Celem zbiórki podpisów jest również umożliwienie obywatelom podjęcia decyzji w innych ważnych tematach edukacyjnych.

Komentarze (1 - 3 z 3)

tak jest, święta prawda. Płacić podatki i ZUS, a potem już umierać, bo niepotrzebni i nieopłacalni dla państwa.
 2  
Jeśli się nie mylę to w całym cywilizowanym świecie jest trend by dzieciaki jak najwcześniej rozpoczynały edukację. Nasi celebryci muszą iść pod prąd choć pewnie sami dzieci edukują już od kiedy te zaczynają gaworzyć.
W Stanach każdy dzieciak bardzo wcześnie zaczyna pracować dzięki temu może się bardzo szybko usamodzielnić. U nas ochronka do 18 lat. Jak to tak by dziecko pracowało?
 0  
Gieka, ale ty nie porównuj stanów do Polski. Można u nas 6-latków posłać do szkół ale trzeba to zrobić z głową! Ta cała reforma jest robiona na szybko i kosztem tych małych dzieci. Nasz kraj nie jest przygotowany na takie coś. Szkoły nie są przygotowane. 6-latki powinny mieć osobne budynki, wydzielone miejsca do zabawy/nauki. To że dzieciaka wcisną do byle jakiej szkoły rok wcześniej w niczym mu nie pomoże a wręcz zaszkodzi. Wyobrażasz sobie takie maluszki chodzące do jednego budynku ze starszymi o kilka lat dziećmi? O programach nauczania, które jeszcze nie powstały, nie ma co w ogóle mówić.
 1