Łukasz Szewczyk12.04.2013 (16:21)1 komentarz

Blogerzy promują nowy serial AXN - "Hannibal" (wideo)

W marcu 2013 roku rozpoczęła się kampania wiosenna telewizji AXN promująca serial "Hannibal". Promocja serialu obejmuje kampanię telewizyjną, Internet oraz niestandardowe działania w social media i blogosferze.
Hannibal w AXN
Głównym sponsorem najnowszej, oryginalnej produkcji AXN, jest Sony Mobile. Każdy odcinek serialu można obejrzeć 5 dni przed premierą telewizyjną na smartfonach Sony Xperia Z w sieci Play. Plansze sponsorskie serialu z udziałem Sony Mobile oraz Play emitowane są na antenie AXN od 15 marca do zakończenia emisji serialu. Promocja serialu "Hannibal" obejmuje kampanię telewizyjną na kanałach z portfolio AXN, Polsacie oraz na kanałach Telewizji Polskiej. Promocja w Internecie to głównie formaty displayowe i wideo na największych portalach m.in. gazeta.pl, Onet.pl, filmweb, newsweek.pl, fakt.pl, oraz YouTube. Ważną część komunikacji stanowi obecność na portalach przeznaczonych dla widzów TV: aleseriale.pl, TV.wp.pl oraz telemagazyn.pl. AXN przygotował również kreację mobilną emitowaną w sieci InMobi.

Specjalnym partnerem działań wspierających premierę serialu jest Telepizza. W restauracjach na terenie całej Polski znajdą się plakaty, ulotki oraz mini standy promujące Hannibala. Dodatkowo klienci restauracji będą mogli zamówić specjalny zestaw Hannibal, jak również pizzę w brandowanych opakowaniach, z wizualizacją layoutu reklamującego serial. Kampania rozpoczęła się 8 kwietnia i potrwa 4 tygodnie. Promocja serialu to również niestandardowe działania w social media i blogosferze. Tytułowy bohater serialu Hannibal znany jest z zamiłowania do wyrafinowanej kuchni. W związku z tym AXN Polska zaprosiło do współpracy 5 znanych polskich blogerów kulinarnych. Ich zadaniem jest przygotowanie potrawy inspirowanej słynnym w kulturze popularnej seryjnym mordercą i kanibalem. W projekcie biorą udział takie blogi jak Street Food Polska, From Movie to the Kitchen, Facet i Kuchnia oraz Jem co umiem, na których opublikowane interesujące przepisy na kolację z Hannibalem.


"Hannibal" jest oryginalną produkcją kanału AXN (Sony Pictures Television Networks) wyświetlaną jednocześnie w 80 krajach świata, na pięciu kontynentach, w 18 wersjach językowych.

Komentarze (1 - 1 z 1)

bardzo dobry serial!
 1