Łukasz Szewczyk18.10.2013 (11:10)15 komentarzy

Maciej Kurzajewski zawieszony za udział w reklamie

Popularny sportowy dziennikarz Maciej Kurzajewski, który wziął udział w kampanii reklamowej PKO BP, został zawieszony w swoich obowiązkach - informuje Presserwis.
Maciej Kurzajewski w kampanii PKO BP
Komisja Etyki TVP stwierdza, że udział w reklamie Banku PKO BP redaktora Macieja Kurzajewskiego jest sprzeczny z obowiązującymi "Zasadami etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej" przyjętymi przez Zarząd TVP i obowiązującymi w spółce od 1996 roku. Zawierają one jasno sformułowany pkt. 14: "Dziennikarzowi nie wolno zajmować się akwizycją reklam, ani występować w programach reklamowych". Komisja Etyki podkreśla, że od wymienionej zasady nie ma wyjątków.w imieniu Komisji Etyki TVP.Przypomnijmy, że znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski wystąpił obok Szymona Majewskiego w spocie "O co tu biega?". Jest to pierwszy ze spotów zaplanowanych w ramach jesiennej kampanii PKO BP. Tematyka i klimat filmu nawiązują do greckiej mitologii.

Z informacji Presserwisu wynika, że Maciej Kurzajewski został teraz za udział w tej reklamie zawieszony. "Już podjęliśmy odpowiednie kroki. Nie jest tak, że będziemy przymykać oko" - zapowiada z kolei Włodzimierz Szaranowicz, szef TVP Sport.
Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Głupie prawo, które powinno obowiązywać dziennikarzy stacji informacyjnych i gazet a nie sportowych czy prezenterów.
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 18 października 2013 o 11:17:34 przez bredny).
 18  
Rychło w czas. reklama leci już od dobrego miesiąca. Ciekawe że kiedy najlepszy dziennikarz sportowy w Polsce codziennie zmieniał okularki, reklamując w ten sposób określoną markę, komisja etyki nie interweniowała. Mam nadzieję że ten pseudoplejbojek nie wróci do TVP przed rozpoczęciem sezonu sportów zimowych.
 31  
konkurencja zaciera ręce, może do niej przejdzie skoro jest zawieszony...
 8  
Ciekawe która konkurencja. Chyba TVN, bo w kanałach sportowych on ze swoją wiedzą nie ma czego szukać.
 26  
O matko Co za reżim W TVP !
 14  
Kurzajewski to facety od wszystkiego.
Sport w TVP i TVP Sport, wywiady, współprowadzący "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Kocham cię, Polsko", "Kawa czy herbata", reklamy w TVP itd.
------------------
"Ja wam zawsze wszystko wyśpiewam" (cytat z filmu "Miś", 1980, reż S. Bareja).
 22  
Gdyby nie telewizja byłby nikim, podobnych jest wielu na jego miejsce, może czas na zmianę jak odbija palma, jest regulamin i wszystko, przecież dostaje za pracę tyle... ale zawsze chce się więcej, tak każdy z nas ma, nawet miliarderzy.
 19  
Wełbach im sie juz pierd. tak jak Chylińskiej , Majewskiemu , Gessler ... Kasa kasa kasa a tak naprawde w dup.. mają banki i te posr.. reklamy . Dla mnie to ludzie dno aby kase wyrwać na debilnej reklamie
 15  
Jak mawiał klasyk "mężczyzna musi zarabiać!" Jak musi to musi, i czemu tu się dziwić?
 6  
1. To nie jest dziennikarz sportowy
2. To nie jest redaktor
3. No właśnie, kim ten pajac ku*wa jest?!

Przez takich jak on wyrzuciłem telewizor, miałem dość patrzenia na te mordy, które nie mają nic wartosciowego do przekazania.
 26