Łukasz Szewczyk07.01.2014 (17:36)11 komentarzy

Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

Małgorzata Kidawa-Błońska została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Premiera. Będzie też rzecznikiem rządu. Jednocześnie z funkcji rzecznika prasowego rządu został odwołany Paweł Graś.
Małgorzata Kidawa-Błońska / Fot. Centrum Informacyjne Rządu
Małgorzata Kidawa-Błońska / Fot. Centrum Informacyjne Rządu
Małgorzata Kidawa-Błońska będzie odpowiada za relacje z mediami oraz koordynację prac rzeczników prasowych w innych urzędach organów administracji rządowej.Jest absolwentką Wydziału Filozofii i Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawnuczką dwóch wybitnych mężów stanu: prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i premiera Władysława Grabskiego. Jej życiową pasją są m.in. wspólne wyprawy w góry z rodziną, prace w ogrodzie i muzyka (zwłaszcza zespół Dżem i muzyka operowa).
Swoją karierę zawodową związała z filmem i kulturą. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. W latach 1994-2005 była producentem filmowym - wspólnie z mężem produkowała filmy i programy telewizyjne. Ich największym przedsięwzięciem był film "Skazany na bluesa".Pracę w samorządzie rozpoczęła jako radna Rady m.st. Warszawy i członkini Komisji Kultury. Posłanka od 2005 roku. Jest wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej oraz członkinią Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2010 roku była rzecznikiem prasowym kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego oraz w wyborach parlamentarnych w 2011 roku pełniła funkcję rzecznika prasowego Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP.

Jest żoną reżysera Jana Kidawa-Błońskiego. Ma syna.
Centrum Informacyjne Rządu

Komentarze (1 - 10 z 11)

Co będzie lepiej kłamać jak Graś? Jak będzie dobrze kłamać to zajmie miejsce Tuska, bo temu już się repertuar kłamstw skończył, teraz atakuje.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 7 stycznia 2014 o 17:40:11 przez Gonzales).
 19  
O, kurczę. Chyba idzie zima i p. Graś będzie potrzebny na innym froncie.
 13  
Tak. Idzie zima i p. Graś będzie potrzebny na wschodnim froncie.
Tam zawsze teraz są tęgie mrozy aż po Syberię i nawet za nią - Alaska, a teraz jeszcze doszła USA... nasz tzw. sojusznik.
 6  
Piękna kobieta na tym zdjęciu. Nieźle ją podrasowali. Z 40 bym dał jak nic.
 9  
Ona ma prawie 57 lat. Fotoszop jest przyjacielem dojrzałej kobiety.
.........
Tusk miesza na stołkach.
Jednego da na ten odcinek, innego na inny odcinek.
Grunt, żeby się kręciło.
I żeby swojacy mieli robotę.
 10  
nie widziałeś pięknych kobiet w swym życiu mój synu...
 8  
Ostatnią rzeczą do jakiej można mieć pretensje pod adresem tej Pani to uroda. Podrasowana w PS czy nie.
 3  
Graś wraca na dozorstwo u Niemca w Zabierzowie.Będzie czy nie będzie zimy musi być w gotowości.No co nie ma darmochy.Pan(Rogler) każe sługa musi he,he
 7  
A co ma POlityka wspólnego z media2 ?
 5  
To jest wyjątkowo antypatyczna osoba. Do tego ograniczona w poglądach wyłącznie do partyjnej linii. Bardzo duży błąd Tuska.
 5