Łukasz Szewczyk06.04.2014 (18:51)6 komentarzy

Polacy: Państwo powinno blokować nielegalne witryny hazardowe

Marcowy sondaż przeprowadzony przez pracownię Millward Brown jednoznacznie potwierdza, że polskie społeczeństwo chce, by państwo blokowało dostęp do stron internetowych oferujących nielegalne gry hazardowe.
Wyniki badania nie pozostawiają złudzeń - aż 77% respondentów uważa, że dostęp do takich treści powinien zostać skutecznie uniemożliwiony przez organy państwa.
Wyniki naszego badania dotyczącego blokowania dostępu do gier hazardowych online pokazują, że Polacy są niezwykle zgodni - aż 77% badanych odpowiedziało 'tak' na pytanie czy państwo polskie powinno blokować dostęp do nielegalnych gier hazardowych w Internecie. Temat operatorów działających poza prawem jest praktycznie nieobecny w debacie publicznej. Tymczasem okazuje się, że problem ten jest niezwykle istotny, bo przytłaczająca część podmiotów obecnych na polskim rynku bukmacherskim działa poza regulacjami prawnymi - mówi Grzegorz Kowalczyk, senior consultant z firmy Millward Brown
Aż 91% polskiego rynku zakładów wzajemnych online jest kontrolowane przez nielegalne podmioty, które nie odprowadzają podatków do budżetu państwa. Gdyby jednak egzekwowano obowiązujące w Polsce prawo, to - według raportu opracowanego przez firmę doradczą Roland Berger - wpływy do państwowej kasy wzrosłyby o 1,7 mld złotych w latach 2014-2020.

Badanie zostało przeprowadzone techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w dniach 28 lutego - 4 marca 2014 roku. Pytanie zostało zadane ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób pełnoletnich w wieku 18-75 lat - wynoszącej 947 osób. Podczas dobierania próby respondentów uwzględniono rozkład terytorialny (16 województw i 7 klas wielkości miejscowości) oraz wzięto pod uwagę płeć i wiek ankietowanych

Komentarze (1 - 6 z 6)

No ta, tylko totolotek jest legalny i jest hazardem nieszkodzącym zdrowiu. Szkodliwość dla zdrowia zaczyna się tam skąd nie idą pieniądze do kieszeni polityków (patrz sponsorzy klubów piłkarskich typu bwin, czy sts).
 24  
państwo to, państwo tamto, wszystko państwo i tak w nieskończoność... ludzie, którzy opowiadają takie głupoty to totalne nieroby, którzy nic nie potrafią zrobić sami, tylko chcą aby ciągle ktoś za nich robił.
 8  
Właśnie o to chodzi że państwo nie powinno nic robić, czyli nie przeszkadzać. Powinno dbać o bezpieczeństwo obywateli i nienaruszalność granic. A nie że się biorą za kontrolowanie wolnego rynku, co jest paranoją. No ale jakby się pozbyli swoich firm, to gdzie by wsadzali swoich ziomków? jakie by mieli środki nacisku na biznesmenów, żeby przychodzili do nich z "prezentami"? no właśnie i dlatego demokracja jest do dupy, a ciemny lud to kupuje i ok. 500 (bo nasi z wiejskiej + europosły) osób żyje sobie elegancko a przy okazji ich rodziny i znajomi.
 14  
Wyniki tego sondażu tylko potwierdzają, jak bardzo zmanipulowany jest ten naród.
Gdzieś usłyszeli o ustawie hazardowej, że hazard nie może być związany ze sportem, że to rak, który niszczy sport, że to zło, które powoduje, że ludzie się od niego uzależniają.
A tymczasem nie chodzi tu ani o sport, ani o zdrowie Polaków, tylko o kasę.
Nielegalny jest ten, który nie płaci haraczu państwu.

Ciekawe, czy jakby na polskim rynku istniały 2 firmy zajmujące się grami liczbowymi takie jak totalizator sportowy, gdzie jedna z nich płaciłaby haracz państwu oferując np kumulację w wysokości 4 mln złotych, a druga (bez haraczu) - 8 milionów, do jakiej firmy szliby ludzie: tam gdzie dają więcej, czy mniej?

Państwo polskie i tak już ściąga z czego się da, by utopić kasę w dziurze bez dna.
Traci na tym tylko obywatel, bo uniemożliwianie komuś wyższej wygranej poprzez nakładanie na nią podatków, to też okradanie obywatela.
 17  
Jak się "Ryśka" zapyta, czy należy blokować dostęp do NIELEGALNEGO powietrza, to też pewnie przytaknie, nie wiedząc o czym mowa.

Jakoś wątpię, by ten sondaż był rzetelnie przeprowadzony, albo przynajmniej w taki sposób, by nie nastawiać "niekumatych" od razu na jedyną słuszną odpowiedź.
 4  
Tutaj skutki ustawy hazardowej i propozycje rozwiązań:
surebety.pl/artykul/skutki-ustawy-hazardowej
 0