Łukasz Szewczyk20.04.2014 (8:30)12 komentarzy

Wyraź poparcie dla Związków Partnerskich - nowa kampania KPH (wideo)

W świetle polskiego prawa osoby żyjące w parach jednopłciowych są dla siebie zupełnie obce. Lowe Warsaw przygotowało nową kampanię charytatywną dla Kampanii Przeciw Homofobii, której celem jest wyrażeni e poparcia dla Związków Partnerskich.
Popierm związki
Najnowsza kampania społeczna zrealizowana przez Lowe Warsaw dla Kampanii Przeciw Homofobii oraz koalicji "Partnerstwo dla Związków" ma swoją premierę 15.04.2014 roku. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, iż dwie najbliższe sobie osoby w świetle polskiego prawa są dla siebie obce. Na kampanię składają się spot internetowy (90 sekund) oraz platforma internetowa www.PopieramZwiazki.pl.

Przygotowany spot 90 sek., jak i krótsza, 30 ' wersja opowiadają o dniu z życia młodej kobiety. Wszystko oglądamy z perspektywy najbliższej osoby bohaterki: widzimy bliskość, czułość, miłość, wspólną modlitwę ale również gniew, smutek i pojednanie. Z intymnością i ciepłem ukazywanym w obrazie kontrastuje narracja słowna: budzę się przy kimś obcym ... śmieję się z kimś obcym... z kimś obcym obchodzę kolejną rocznicę naszego związku. Dlaczego z kimś obcym? Bo w świetle polskiego prawa osoby żyjące w związkach partnerskich są dla siebie zupełnie obce.

Spot został wyreżyserowany przez Karolinę Lewicką (Konqubinat), zaś produkcją zajął się dom produkcyjny Rochstar Prime Time.

Autorzy koncepcji:
Dyrektor kreatywny: Kinga Grzelewska i Marcin Nowak
Team: Anna Rozwadowska, Artur Korycki
Producent ze strony Agencji: Eliza Karczewska, Monika Ostawszewska
Reżyser: Karolina Lewicka (Koqubinat)
Operator: Łukasz Gutt
Obsługa Klienta: Janusz Buzalski
Dom Produkcyjny: Rochstar Prime Time
Producent ze strony domu produkcyjnego: Michał Krzywda

Komentarze (1 - 10 z 12)

Bardzo fajny spot. Podoba mi się :)
 11  
im iwecej homofobicznych swin sie pojawia, tym bardziej sympatyzuje z homoseksualistami.
dzieki waszej antyhomoseksualnej propagandzie, ludzie na calym swiecie widza, jak ciezko jest byc homoseksualista.
na prawde trzeba miec zryty leb, zeby przeszkadzalo, ze inni zyja wsrod nas.
jesli wam tak przeszkadza, ze Polska wychodzi z zascianka ciemnogordu, mozecie sie wyprowadzic do Rosji, albo na Ukraine, albo jeszcze lepiej do Iranu lub Arabii Saudyjskiej.
 7  
Teraz poparcie dla związków partnerskich, później prawo do adopcji dzieci-chyba Wam odbiło.......
 5  
Ja popieram. I uważam, że związki partnerskie powinny być ogólnie dla wszystkich, czyli także dla hetero. Już dosyć dominacji tych archaicznych praw konserwatystów, uchwalonych lata temu w lęku przed Bogiem (który jest tylko wytworem wyobraźni). Obyczaje już dawno się zmieniły, nawet w naszym skostniałym społeczeństwie. Prawo jak zwykle nie nadąża. I nic już tu nie pomogą jęki ludzi z fobiami. Lubicie się ograniczać? Wasza sprawa. Ale pozwólcie innym na wybór. To wcale nie ogranicza waszych praw. Lubicie po prostu narzucać innym, swój ograniczony światopogląd. Na szczęście dzisiaj i tak już niewiele znaczycie. Młodzi ludzie chcą wolności i samodecydowania o swoich sprawach, co wcale nie znaczy, że ich życie jest pozbawione wartości. Nawet konserwatyzm obyczajowy ewoluuje.

@lubię prawdę:
Leczenie zacznij od siebie. Nie spotkałem jeszcze nikogo mówiącego tak otwarcie, z tak bezczelnymi sugestiami, jak twoje. :P

@murdock:
Wypisujesz kłamstwa. Nie spotkałem się jeszcze z agresją od strony osób homo do hetero. Ciężko znaleźć choćby jeden wiarygodny przypadek. Za to hetero do homo, owszem. Niezliczone przypadki agresji, nawet wśród głów państw.

Kolejnym kłamstwem i przejawem propagandy przeciw gejom, jest twierdzenie, że homo chcą podporządkowania sobie hetero. To jest wierutna bzdura, podyktowana zapewne strachem przed odmiennością. Zupełne zero zrozumienia. Bo niby w jaki sposób mnie zmuszą do bycia homo? Stracisz niesłuszny przywilej i przestaniesz się wywyższać wobec innych. Ale nadal wszyscy hetero pozostaną hetero. To jest właśnie przywilej demokracji - nie można nikomu nic z góry narzucać. A homoseksualiści właśnie tego chcą. Żeby osoby heteroseksualne nie zmuszały ich do udawania bycia kimś innym, jeśli chcą mieć te same prawa np. dziedziczenia spadku. Jeśli tego nie rozumiesz, to niestety jesteś strasznie ograniczony. Na świecie, nawet konserwatywne społeczeństwa jak Wielka Brytania już to zrozumiały i przestały ograniczać prawa obywatelom. W tym miejscu wielki szacunek należy się królowej Elżbiecie II. Nie popiera homoseksualizmu, ale jest tolerancyjna i zgodziła się z politykami, nie ograniczać praw tej części społeczeństwa. Majestatu i praw jej jakoś nie ubyło, wbrew twoim głupim twierdzeniom. :P Zyskała też szacunek wielu dotychczas obojętnych jej ludzi (w tym, mój).

@.kropek.:
To nie jest prawda. Tak reagują tylko ludzie z urojeniami. Myślą, że ktoś chce wygryźć ich z wygodnej pozycji. Choć w rzeczywistości, to problem tylko w ich głowie i nikt nie próbuje im nic zrobić. :P Uprzedzenia da się leczyć.

@Pokdziw:
Zgadzam się z tobą. Ja też tak mam. Im bardziej się dostaje słabszym, tym człowiek bardziej z nimi sympatyzuje. Natomiast nie widzę powodu tolerować kogoś, kto nie ma szacunku dla innych - w tym przypadku wszystkich homofobów. :P
 4  
Piszcie co chcecie ale nie zmienicie tego co ludzie robią ze swoimi życiami, dosłownie i w przenośni. A poza tym takie związki są tym samym czym model rodziny dwa plus pies...
 5  
A ja jestem przeciw wolnym związkom, bo to grzech!
 6  
Jestem osobą heteroseksualną po rozwodzie, jeśli kiedykolwiek zdecydowałbym się po raz kolejny na związek formalny to tylko taki którego ramy prawne mogę sobie sam określić, który mogę rozwiązać jak każdą inną umowę, bez zadawania mi przez obcą osobę absurdalnych pytań o to kiedy ostatnio współżyłem z moją partnerką.

Zrozumcie homofobiczne głupole - związki partnerskie w normalnych krajach zawierają również osoby heteroseksualne.
 5  
A co to takiego związek jednopłciowy?
Nie ma czegoś takiego w przyrodzie,żeby dwóch samców tworzyło związek płciowy.
To nic innego jak wynaturzenie,zboczenie i dewiacja.
 6  
Popieram związki samic i samców, reszta mi nie przeszkadza ale nie będę czegoś takiego reklamować.
 6  
Chłopak i Dziewczyna = Normalna Rodzina. Tak było jest i będzie. Amen
 6