Łukasz Szewczyk03.06.2014 (12:25)10 komentarzy

"X-Factor" straciło 790 tys. widzów, TVN przegrał z TVP1

Czwarta edycja muzycznego show telewizji TVN "X-Factor" notuje spory spadek oglądalności o prawie 800 tys. widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla Media2.pl. Podczas emisji programu telewizja TVN przegrała z telewizyjną Jedynką.
"X Factor" - jury
W niedzielę telewizja TVN zakończyła emisję czwartej edycji muzycznego show "X-Factor". Dzięki SMS-owym głosom widzów program wygrał Artem Furman.
Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że czwartą edycję programu "X-Factor" oglądało średnio 2,176 mln widzów, co dało stacji udziały na poziomie ponad 14,7 proc.. To oznacza, że program notuje spadek o 790 tys. widzów, w porównaniu z wynikami drugiej edycji programu (2,966 mln widzów).

Podczas emisji czwartej edycji programu "X-Factor" telewizja TVN w ogólnej grupie widzów (4+) przegrała tylko z telewizyjną Jedynką, natomiast w komercyjnej grupie widzów (16-49) była stacją pierwszego wyboru. Przychody z reklam wyniosły 34,97 mln zł.

Komentarze (1 - 10 z 10)

polsat górą
 5  
Wcale się nie dziwię, widziałem tylko finał, gość dość dobrze śpiewał, ale te panny to porażka. Dla porównania oglądałem The Voice of Poland, tam to był poziom bardzo wysoki i Ci co w bitwach uczestniczyli byli już lepis od tych z finału TVNu.
Brawo TVP.
 12  
"Przychody z reklam wyniosły 34,97 mln zł" a nagroda dla zwycięzcy od biżuterii to ponownie 100 tyś zł i od kiełbasy dostał samochód jakiś... przecież to jest kpina jest przy takich przychodach to z pocałowaniem w d*** powinni dać takiemu człowiekowi 500 tyś jak nie milion - to może wtedy by przy okazji poziom śpiewających wzrósł i oglądalność też. Po co mi oglądać kolejną "gwiazdę" której kasy na drugą płytę nie starczy a TVN z niej wydoiło kilka baniek i zostawiło na pastwę losu...
 19  
Taka ta edycja...średnia.Myślałem że finał Must be the music będzie kiepski,a tu gorszy był X-Factor.

No a wyniki oglądalności strasznie kiepskie.Ja na miejscu TVN-u zostawiłbym ten format,a zajął się Mam Talent.Tam potrzebne są zmiany,żeby zatrzymać te 3,2 mln widzów.
 7  
Przyczyną przegranej TVN-u z Jedynką jest przybranie na wadze jednej z jurorek X-Fucktora
szczuplutki chłopczyk 3.06.2014 (15:26:52)
 11  
Bardzo dobrze że ten X badziew nikt o zdrowych umysłach nie chciał oglądać bo ile krotnie będą nas dręczyć takimi badziewnymi talent shows ,Ludzie mają dość tych badziewnych talent shows a stacje tv tego nie rozumieją że ile można oglądać starego odgrzewanego kotleta poraz enty ??? Zwłaszcza ten dziad Miszczak jego powinno się wywalić na zbity pysk bo cała ramówka Tvn to jedno wielkie Dno i Badziewne programy i Badziewne seriale a dziad Miszczak się napalił na Ewe Farne myślał że ten gruby Pulpet przyciągnie widownie X factor a tu zonk hihi, ja tam nie oglądam żadnych talent shows ,zdecydowanie wole jakiś dobry film obejrzeć
 1  
Przestałem oglądać, ta finałowa "trójka" to jakiś niesmaczny żart TVN. Ustawiony politycznie zniewieściały Ukrainiec, skrzecząca uszata niedowartościowana brzydula i jakaś laleczka bez talentu pewnie po znajomości wpływowego tatusia. Nara X-Factor.
 4  
W tekscie jest błąd; "w porównaniu z wynikami drugiej edycji programu"

A to co, trzecia się po drodzę zagubiła? ;-D
 1  
3 edycja była rok temu a wtedy jeszcze nie było takiej konkurencji z strony DVBT.
Za rok będzie kolejna edycja.
 2  
Poziom XFactora beznadziejny, odcinek finałowy z powtarzanymy wcześniej piosenkami? O co chodzi? Ilość reklam powala na kolana - program "śpiewający" trwający 2h zawiera w sobie ok 30 minut samego śpiewania, a reszta to reklamy i żenujące wypowiedzi. Szkoda czasu na oglądanie ...
 2