Łukasz Szewczyk22.09.2014 (11:42)2 komentarze

Jesienna kampania kanałów AXN

Ruszyła zintegrowana kampania kanałów AXN. Oprócz wsparcia promocyjnego jesiennych nowości, kampania obejmuje szerokie działania związane z public relations seriali produkowanych przez telewizję AXN: "Przekraczając granice" i "Zbrodnia". Ważnym elementem działań promocyjnych jest współpraca z Sony Mobile.
Teaserami do kampanii marketingowej Przygotuj się na więcej były trzy krótkie materiały wideo opublikowane na YouTube i prezentujące widzom przedsmak tego, czego mogą spodziewać się jesienią od AXN. Za produkcję filmików odpowiedzialna jest Film Polska Productions, natomiast za promocję w Internecie agencja social media Think Kong.Pierwsza część kampanii to intensywne wsparcie 2. sezonu serialu produkcji AXN, "Przekraczając granice" ("Crossing Lines"), który swoją premierę będzie miał już w ten poniedziałek, 22 września o 22:00. Oprócz standardowej kampanii marketingowej, AXN stawia na rozbudowane działania PR sprowadzając do Polski głównego aktora produkcji, Williama Fichtnera, oraz organizując dla fanów pokaz z udziałem aktora na tydzień przed premierą telewizyjną tj. 15 września.

Kampania serialu "Zbrodnia" w AXN
Kampania serialu "Zbrodnia" w AXN
Kolejna część kampanii koncentruje się na promocji pierwszego polskiego serialu produkcji AXN, "Zbrodni", z Magdaleną Boczarską, Wojciechem Zielińskim i Joanną Kulig w rolach głównych (premiera 16 października o 22:00). Patronami serialu są To i owo i Radio ZET. Stacja nawiązała również współpracę z wydawnictwem Czarna owca, wydawcą książki "Na spokojnych wodach", na podstawie której powstał serial. Kluczowym partnerem produkcji jest firma Sony Mobile, która przy okazji premiery serialu Zbrodnia promować będzie swój najnowszy smartfon Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z3 Compact. Współpraca przy serialu obejmuje szereg działań antenowych, product placement, produkcję materiałów zza kulis oraz wsparcie marketingowe.

Uroczysty pokaz serialu Zbrodnia, który odbędzie się 30 września w Forcie Sokolnickiego organizowany jest wspólnie z agencją MagnifiCo.

Ostatnia odsłona kampanii wspiera listopadowe premiery stacji AXN: 2. sezon "Czarnej Listy" (The Blacklist) oraz 1. sezon "NCIS: Nowy Orlean". Oprócz ramówki głównej stacji, promowane będą seriale, które swoją premierę będą miały na kanałach AXN Black ("Skorpion", "Od zmierzchu do świtu") oraz AXN White ("Królowa", "Nastoletnia Marta Stuart").

Wszystkie odsłony kampanii skupiają się na komunikacji w telewizji , outdoorze, Internecie, radiu oraz prasie. Główny nacisk w kampanii promocyjnej ramówek stacji AXN został położony na działania w telewizji i outdoorze, jak również w Internecie, w tym zarówno emisje zasięgowe, jak i kontekstowe. Wśród wybranych kanałów dotarcia do widzów znalazły się największe portale wysokozasięgowe: onet.pl, gazeta.pl, Wirtualna Polska, Interia, platforma społecznościowa Facebook, portale filmowe takie jak Filmweb, YouTube i wyszukiwarka Google. Wykorzystane będą formaty wizerunkowe i wideo. Kampania rozpoczęła się 19 września i potrwa do połowy listopada.

Poza kampanią zaplanowana została również akcja niestandardowa, która zostanie przeprowadzona na ulicach Warszawy na ok. 2 tygodnie przed premierą serialu. Za tą część działań odpowiada agencja 180heartbeats + JUNG v. MATT.

Za przygotowanie kreacji telewizyjnych i layoutów prasowych odpowiedzialny jest dział kreacji AXN we współpracy z firmą Trailer and More. Regularne działania PR wspiera agencja Task Force Consulting. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Carat Polska.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Przekraczając granice fajny serial tylko emisja w poniedziałek za chwile konkurencja Żywe trupy, emisja powtórkowa w czwartek o 23:00 za chwile American Horror Story :D Jeszcze będzie chyba w sobotę albo w niedziele po filmie czyli około 0:00, w piątek o 1:00 i wtorek o 2:35.
 1  
AXN przyjemnie wypełnia bloczki reklamowe hehe
 2