Łukasz Szewczyk08.11.2014 (14:23)27 komentarzy

Prawica oburzona świąteczną kampanią Empiku z Nergalem i Czubaszek

Prawicowe środowiska są oburzone świąteczną kampanią sieci Empik z udziałem "satanisty" oraz "aborcjonistki". Firma zdziwiona jest całym zamieszaniem,tym bardziej, że w spotach nie ma żadnych odniesień do duchowo-religijnej strony Świąt Bożego Narodzenia.
Nergal - spot Empiku
Na początku listopada ruszyła kolejna odsłona kampanii Empiku - "Empik każdego inspiruje inaczej". W świątecznej odsłonie zobaczymy filmy z udziałem Nergala, Marii Czubaszek, Cezarego Pazury oraz Dawida Kwiatkowskiego. (więcej o tym TUTAJ).

Świąteczne spoty z udziałem Nergala oraz Marii Czubaszek nie spodobały się środowiskom prawicowym, które Nergala określają jako "satanistę", natomiast Czubaszek uważają za "aborcjonistkę".

Całym zamieszaniem zdziwiona jest sieć Empik, tym bardziej, że w świątecznych spotach nie ma żadnych symboli religijnych oraz nie ma odniesień do religijnego aspektu świąt.
Do współpracy zaprosiliśmy znane osoby związane z kulturą, które w charakterystyczny dla siebie sposób opowiadają o tym, jak zainspirowały ich produkty dostępne w Empiku - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empik
Natomiast w wydanym oświadczeniu sieć Empik napisała, że kampania "w żaden sposób nie odnosi się do duchowo-religijnej strony Świąt Bożego Narodzenia, a jedynie do tradycji obdarowywania się prezentami". Empik dodaje także, że "zamiarem nie było obrażanie uczuć religijnych i światopoglądowych jej odbiorców ani celowe budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami"

Komentarze (1 - 10 z 27)

Je...bie sie w baniach tym pseudo prawicowym środowiskom. Nergal to taki sam człowiek jak każdy inny, tylko ma troche inne poglądy. Skoro w tv można oglądać gejów, pedałów i inne wynalazki to i można satanistów a co.
 13  
A którz to jest ta prawica ??? To ci których opętał szatan ze swoją nienawiścią do drugiego człowieka. EMPIK zyskał w moich oczach ! Pozdrowienia dla Pani Czubaszek i Pana Nergala. Wirlki Szacunek !
 5  
Żyjemy w Polsce a nie w Iranie czy Afganistanie. W co wierzy bądź nie wierzy Adam Darski to jego prywatna sprawa.
 14  
Nikt im nie każe kupować w empiku.
 20  
Przede wszystkim zacznijmy od tego czym jest prawica. PiS (bo to chyba tylko takie środowisko mogło zaprotestować w tej sprawie) to nie prawica! To chrześcijański socjalizm, więc w najlepszym przypadku to centrum. Prawica to Kongres Nowej Prawicy ;)
 10  
czy autor artykułu może podać jakieś źródło swoich rewelacji?
a może sam wykreował newsa, że jakaś prawica oburza się kampanią?
szukam w internecie i nic nie znalazłem, w tym newsie też nic na ten temat nie ma, jest jedynie stanowisko Empiku, który równie dobrze mógł odpowiedzieć wyłącznie na banialuki jakiegoś dziennikarza.
 3  
Ta prawica jest wszystkim oburzona co dotyczy czegoś co jest negatywne wobec Chrześcijaństwa taka ich natura :)
 3  
"Na początku listopada ruszyła kolejna odsłona kampanii Empiku - "Empik każdego inspiruje inaczej".
W świątecznej odsłonie zobaczymy filmy z udziałem Nergala, Marii Czubaszek, Cezarego Pazury oraz Dawida Kwiatkowskiego."

W Empiku tylko gazety mają cenę taką jak wszędzie indziej.
Książki, płyty i gry ... no comments.
Nie mówiąc o gadżetach komputerowych.
.................
A te artystyczne "osobowości" reklamujące Empik ... śmiech na sali.
 6  
"nie ma żadnych odniesień do duchowo-religijnej strony Świąt Bożego Narodzenia"

a jakie są inne aspekty Świąt Bożego Narodzenia? :o
 9  
Uwaga
Mam poglądy prawicowe i... nie ogarniam skąd tak wielkie oburzenie?
Nergal może i szatanista, ale w spocie nie ma nic do zarzucenia.
Przesada!
 7